Пауль Пшенічка вчитель року
Пауль Пшенічка вчитель року 5 канал

"Не просто фізик": кращим вчителем України став натхненний Пауль Пшенічка

Кращим учителем України обрали 71-річного викладача фізики й астрономії. За майже півстоліття закохати у ці досить непопулярні нині науки він зміг десятки дітлахів, які потому ставали науковцями

Він починає свої уроки фізики не з формул, законів або задач, а з простих дослідів чи запитань. Цим Пауль Пшенічка настільки зацікавлює учнів, що вони атакують його після уроків і записуються на додаткові заняття. 

"Ви замислювалися коли-небудь, чому небо синє? Мабуть, ні. Більшість людей над цим не замислюються. І от серед цих усіх учнів в декого виникне бажання знайти відповіді на ці запитання", – розповідає Пауль Пшенічка.

"Ми не вважаємо фізику важкою. Просто якщо розуміти фізику, тоді вона не важка. Якщо її розуміти, своїми словами легко пояснити", – розповідає про продуктивність методики викладача його учениця Каріна Колотило.

Найбільш зацікавлених у фізиці ліцеїстів педагог-новатор залучає до створення наукових проектів. Теми обирають будь-які, заручаються допомогою в роботі науковців вишів. Головне, каже вчитель, щоб експерименти робили самі учні. Такі роботи школярі успішно захищають на всеукраїнських та міжнародних конференціях.

"Ми на ТЮФ робили – це турнір юних фізиків, що за допомогою зрідженого азоту потрібно було актрису на сцені заховати. Я хотів би зробити цей дослід наяву", – каже учень Дмитро Ващенко.

Замість стандартного шкільного формату уроки перетворюються на суцільне цікаве дослідження, співавторами якого стають самі учні.

"Тих учнів, які цікавляться більше, я з ними завжди займаюсь після уроків. Незалежно від того, платять за це чи ні. Наприклад, цього року ми їхали у Штутгарт. 5 наших чернівецьких учнів завоювали шість медалей, а наша українська команда загалом (10 учнів) – 9 медалей", – розповідає викладач.

Викладає улюблений предмет Пауль Пшенічка у Чернівецькому ліцеї №1. Завдяки своєму методу вчитель став почесним членом Лондонського інституту фізики, а також переміг на українському етапі конкурсу Global Teacher Prize, завоювавши звання "Кращий вчитель України".

Учні та колеги кажуть – гуртом голосували за педагога і тепер пишаються перемогою.

 

Переможець отримає 100 тисяч гривень та візьме участь у світовому етапі конкурсу Global Education and Skills Forum 2018 у Дубаї, де мають обрати кращого вчителя у світі.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

З насосом і на сонячних батареях: У Пекіні створили мобільну "велоферму" – фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Це схоже на апокаліпсис": Каліфорнію охопили надзвичайно потужні пожежі
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони з питань АТО - відео
Loading...