Підозрюваних у нападі на Михайлика відправили в СІЗО
Підозрюваних у нападі на Михайлика відправили в СІЗО 5 канал

Напад на Михайлика: всім трьом підозрюваним обрали однаковий запобіжний захід

Для всіх трьох прокурори клопотали про арешт без внесення застави, оскільки ті – іноземці

Два місяці СІЗО без права на заставу – такий запобіжний захід обрав Київський райсуд Одеси усім трьом підозрюваним у замаху на одеського активіста Олега Михайлика. Під вартою перебуватимуть громадяни Грузії: Манучар Варшанідзе, Лаша Герасин та Торнике Герасин. Будівлю суду охороняли ззовні і зсередини спецпризначенці КОРД, оскільки напередодні представники діаспори намагались вивезти одного з фігурантів. Позиції сторін чули кореспонденти "5 каналу".

На ношах до суду завозять першого із трьох підозрюваних – Торнике Герасина. Його рідні та адвокат переконують, що чоловік паралізований і не міг скоїти злочин.

"16-те лютого 2014 року він потрапив у ДТП, через що був забій спинного мозку тяжкого ступеня. Від грудей і нижче – відсутній рух, і в руках. Він може повертати головою і розмовляти. І все", – запевняє дружина Тетяна.

Сторона захисту наполягає на звільнені Торнике з-під варти. Мовляв, у слідства немає доказів причетності до нападу, до того ж він потребує цілодобового нагляду лікарів. "Він не може міститися в умовах СІЗО. Гіпертонічний криз і загострення сечової системи, він знаходиться під катетером", – каже адвокат Володимир Поярков.

Натомість прокурор клопоче про арешт. Каже: слідство має беззаперечні факти участі фігуранта в замаху на Олега Михайлика. В обласній поліції "5 каналу" повідомили: мають свідчення очевидців, які доводять: в Торнике Герасина була нерухомою лише рука. Вердикт суду: заґратувати на час розслідування.

Після цього рішення рідні фігуранта спробували перешкодити спецпризначенцям вивезти із зали суду ноші з підозрюваним. Згодом так само заґратовують Манучара Варшанідзе. Під час обшуків у нього виявили зброю, з якої імовірно поранили лідера одеського осередку партії "Сила людей". До того ж, підозрюваного впізнав продавець сім-карт. Саме за інформацією від мобільних операторів правоохоронці вистежили підозрюваних.

Лаша Герасин – третій підозрюваний. До того ж він фігурант ще одного кримінального провадження. На думку прокурора, затриманий може уникати слідства і його також відправляють на два місяці у СІЗО.

Для усіх трьох прокурори клопотали про арешт без внесення застави, оскільки ті – іноземці. "Всі вони є громадянами іншої держави, перебувають в Україні на підставі посвідок. В будь-який можуть виїхати за межі України. А не з усіх країн є екстрадиція", – наголошує прокурор Павло Чікалов.

Замах на активіста Олега Михайлика стався 22-го вересня . Пізно увечері його тяжко поранили. Куля зачепила плече та застрягла в грудній клітці. За даними медиків, стан потерпілого стабільний, він уже самостійно рухається.

ОД, СІ, "5 канал"

Попередній матеріал
Церемонія передачі Україні патрульних катерів класу Island, виступ Президента – відео
Наступний матеріал
Морський плацдарм, шалені втрати, депресивний Бердянськ: для чого Росія каламутить води Приазов'я
Loading...