Гандзюк прибула до опікового центру Києва
Гандзюк прибула до опікового центру Києва 5 канал

Напад на Гандзюк: у МВС пояснили, чому експертизу кислоти не провели одразу

На заваді стала скандальна "поправка Лозового"

В інтерв’ю BBC News Україна один із друзів херсонської активістки Катерини Гандзюк заявив, що експертизу кислоти, за допомогою якої було скоєно злочин, не змогли провести одразу.

"Станом на вечір (31 липня) лікарі достеменно не знали, від чого саме робити детоксикацію організму: від соляної кислоти чи будь-якої іншої. А це пришвидшило б лікування", – сказав Олександр Савич.

Натомість голова департаменту МВС Артем Шевченко пояснює затримку у проведенні експертизи новими нормами (так званою "поправкою Лозвого"), яка змушує поліцію отримувати дозвіл на експертизу в суді.

Нині правоохоронці розглядають кілька версій, зокрема:

  • злочин, пов'язаний зі службовою діяльністю Катерини Гандзюк;
  • злочин через її активну громадську позицію;
  • напад через "можливі конфліктні ситуації".

Друзі Гандзюк кажуть: жінка має свої версії того, хто конкретно організував на неї напад, однак поки що їх не озвучує. При цьому, два основні напрямки, де активістка відчувала спротив опонентів – це протидія "проросійським рухам" у Херсоні, а також боротьба з корупцією певних підрозділів місцевої поліції.

Як повідомляв 5.UA, в Херсоні, 31 липня, напали на керуючу справами виконавчого комітету міської ради, відому активістку Катерину Гандзюк. Близько 8:30 ранку жінка вийшла з під'їзду, їй перестрів невідомий чоловік. Він тримав у руках посудину з рідиною, яку плеснув Гандзюк в обличчя. Речовина потрапила жінці на спину, голову, руку, а також в око. В потерпілої обпечено понад 30% тіла.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

В Одесі 20 озброєних людей намагалися захопити приватне підприємство: що відомо

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Горять поля і техніка: на окупованому Донбасі встановили мінні загородження
Наступний матеріал
Вибух мікроавтобуса в Кам'янському: депутату Чернявському намагаються врятувати руку