На Черкащині руйнується захисна дамба
На Черкащині руйнується захисна дамба 5 канал

На Черкащині руйнується захисна дамба – десяткам населених пунктів загрожує затоплення

За 60 років експлуатації дамба просіла на півметра

На Черкащині руйнується захисна дамба на річці Тясмин. За 60 років експлуатації вона просіла на півметри, що загрожує роботі насосної станції. Помпи відкачують воду з водойми, таким чином рятуючи десятки населених пунктів від затоплення. Водночас, непроїзною стала дорога через міст, передає "5 канал".

Сім надпотужних помп відкачують воду із Тясмину. Навесні вони працюють майже щодня, бо рівень води в річці піднімається. Цьогоріч – аж на 9 метрів, а це висота дамби. Якщо вода рине через неї, навколишні населені пункти затопить.

І насосна станція, і дамба, через яку прокладена дорога, уже давно потребують ремонту. Руйнуються вони, зокрема, через постійний рух заповнених фур. Щоб убезпечити дамбу від подальшого руйнування, потрібна об'їзна дорога, вважають в облавтодорі.

Нині місцеві чиновники та Служби автомобільних доріг у Черкаській області взялися складати кошторис ремонту дамби, її асфальтового покриття та будівництва об'їзної дороги. За попередніми підрахунками, на реконструкцію лише гідротехнічної споруди потрібно щонайменше 3 мільйони гривень.

Про небезпеку з "перших рук" – дивіться у сюжеті:

Анна Терентьєва, Олександр Коваленко, Черкаська область, 5 канал.

Попередній матеріал
Місто перекрите, поліція піднята по тривозі: останні подробиці розслідування підриву полковника СБУ
Наступний матеріал
"Безкоштовні ліки": що і як можна буде отримати в аптеках за програмою реімбурсації
Loading...