У Харкові стартував 4-й фестиваль вуличної культури
У Харкові стартував 4-й фестиваль вуличної культури 5 канал

Міми, фокусники та "живі статуї": у Харкові стартував фестиваль вуличної культури

Окрім живих статуй та мімів, на фестиваль запросили фокусників та ляльководів з України. Чекають і на артистів з Білорусі

Міми, фокусники та артисти – у Харкові стартував четвертий фестиваль вуличної культури. Артисти розважають містян і борються за першість – переможця оголосять навесні, тоді його чекає і грошовий приз.

Сумчанин Дмитро Буйвал – постійний учасник фестивалів живих скульптур. Днями чоловік приїхав з Нідерландів, де відбувався всесвітній чемпіонат вуличних мімів. Для виступів у Харкові артист підготував образ шарманщика. Запевняє: "Яка різниця – ти виграєш, програєш, чи ще щось. Насправді найголовніше – це реакція публіки. Наскільки вони будуть більш захоплені твоїм перформансом".

До виходу на сцену готується мім Фагот. Він новачок на фестивалі, проте впевнений у своїй перемозі. Фаготу допомагає його колега. "Ніколи не хвилюватись, постійно відриватись і грати просто самого себе. Бо коли ти граєш якусь роль та розумієш, що вона тобі не підходить, це дуже важко і тебе збиває. І потім людям стає скучно, і їм просто це не подобається", – пояснює Євген Власенко піж жестикуляцію міма.

Окрім живих статуй та мімів, на фестиваль запросили фокусників та ляльководів з України. Чекають і на артистів з Білорусі. "Те, за чим мені подобається спостерігати з року в рік, це те, як ці артисти ростуть і розвиваються. Тому що дуже змінюються їхні костюми, стає більше цікавих деталей, змінюється пластика артистів", – ділиться співорганізатор фестивалю Аліна Ханбабаєва.

Серед журі – досвідчений артист Максим Панченко. Оцінювати колег буде за власними критеріями: "Коли стоїть статуя, ти підходиш – 3,2,1... і раптом оживаєте, і між вами народжується якась гра, якась історія, і потім вона стирається. Ну це диво. Ось я, напевно, в першу чергу, буду ставити оцінки в залежності від того, наскільки я побачу чудо. Таке маленьке дивне новорічне чудо".

Фестиваль триватиме два місяці у двох містах: Харкові та Дніпрі. Переможця оголосять у березні. Він отримає грошовий приз у 25 тис. грн. Свого фаворита зможуть обрати й глядачі, проголосувати можуть на сторінці фестивалю у соцмережі.

Оксана Нечепоренко, Олексій Антонов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

"Яскраві та брудні": як у Харкові фарбою обсипалися – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Велике повечір'я з Литією – відео
Наступний матеріал
"Евакуація 200": Українська сторона передала тіла загиблих у ОРДЛО для поховання – відео
Loading...