5.ua

Матіос: на арсеналі під Калинівкою не було диверсантів, але пожежної сигналізації теж не було

На складах, де розпочалася пожежа, не вистачало 50% технічних засобів охорони

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос заявив, що на території Вінниччини не було виявлено ніяких диверсійних груп, а отже – нікого не затримували і ніхто не втік. Про це передає "Інтерфакс-Україна".

"Диверсійних груп, про які говорить Facebook або інші, слідство… на території Вінницької області не встановило, даних про це немає. Друге: даних про безпілотні літальні апарати слідство, яке почало працювати через півтори години після початку вибухів, не виявило… Жодних груп, про які говорив радник міністра оборони, ДРГ або тих, кого затримали, або хтось втік – не було", – зазначив Матіос на брифінгу в четвер, 28 вересня.

З його слів, антитерористичні навчання, що їх раніше анонсувала Вінницька ОДА та СБУ, – "фактично не розпочалися".

"Ми маємо визначити причину та причинно-наслідковий зв'язок, чому так сталося. Це неналежне зберігання, яке забезпечувалося технічними можливостями 1987 років випуску… це неналежне виконання обов'язків охороною або це фактично диверсія, вчинена сторонніми або особами, які мали доступ до території складів. Усі ці версії розслідуються за однією методикою", – наголосив головний військовий прокурор і уточнив, що як правило, такі злочини "дуже складно розкриваються".

Також Матіос заявив, що на 48-му арсеналі під Вінницею не працювала пожежна сигналізація, а також не вистачало 50% технічних засобів охорони. "Із недоліків, які виявило слідство, – непрацююча пожежна сигналізація, на 50% забезпеченість технічними засобами охорони", – зазначив він.

Він також зазначив, що існує кадрова проблема зі співробітниками воєнізованої охорони, які мають украй низьку заробітну плату, а працюють там переважно люди похилого віку. Зі слів чільника військової прокуратури, на момент виникнення пожежі склади охороняли лише кілька постів зенітного прикриття арсеналу та 17 співробітників воєнізованої охорони.

Нагадаємо, раніше прес-секретар головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра заявив, що пожежа у Калинівці, на його переконання, це терористичний акт, який точно виконала диверсійна група.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Пожежа на найбільшому складі боєприпасів ЗСУ під Вінницею: фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Засідання суду у справі про держзраду Януковича – завершено
Наступний матеріал
Бірюков: Частина боєприпасів, які розірвалися, підлягали утилізації
Loading...

Вибухи на стратегічному артскладі під Вінницею: яка наразі ситуація – включення з місця подій

Вибухи під Вінницею: Гройсман з Калинівки повідомив, що відбувається - включення з місця подій

Масштабна пожежа на арсеналі під Вінницею: що відомо натепер та коментарі з місця подій

Масштабна пожежа на арсеналі: під Вінницею вибухають військові склади – відео

"Жодного випадку детонації": МОУ прозвітувало про ситуацію в Калинівці станом на вечір

"Такий дим, як атомна бомба": день після потужної пожежі на артскладах Калинівки