5 канал

Масштабні навчання 56-ї мотопіхотної бригади на "Широкому лані": які завдання армійці виконували вперше

На таких масштабних навчаннях бійці бригади вперше за останні майже три роки, бо з 2015-го року постійно були на бойовому чергуванні

Перші військові навчання за останні майже три роки.  прибула на Широколанівський полігон, щоб відточити свої навички. До того вони були на постійному бойовому чергування на сході країни. Організатори навчань підготували для бійців цілу низку нестандартних сценаріїв. З якою метою і чи змогла бригада подолати ці виклики – дізнавалися наші кореспонденти.

Поки протитанкові гармати працюють на передньому рубежі оборони, далекобійна артилерія - на всю глибину фронту. Умовний противник не стоїть на місці, з'являється там, де на нього ніхто не очікує.

За легендою навчань - бригада потрапила під потужний вогонь противника, який намагається прорвати фронт. Завдання – зупинити ворога, ввести в бій резерв та контратакувати. Мішені від бригади приховували до останнього. Тож важко не лише артилеристам – піхота у наступі також постійно стикається з активним спротивом противника.

Андрій Соколов, заступник командувача Оперативного командування "Південь" ЗСУ, каже: "Всі мішеневі поля, які були підготовлені, накриті, вони були зроблені силами іншої військової частини, бригада не брала участь в накритті цих мішеневих полів і заздалегідь вони не знали, де вони знаходяться".

Подолання водної перешкоди під шквальним вогнем противника також до початкової легенди навчань не входило. Інженерним підрозділам довелося імпровізувати.

У стислий термін на іншому березі річки вже були і танки, і мотопіхота. Постійно підтримуючи зв'язок, підрозділи одразу ж закріпилися на плацдармі, та за підтримки авіації і артилерії вибили ворога з висот над переправою.

Військовослужбовець 56-ї мотопіхотної бригади ЗСУ Юрій Сівак говорить: "На практиці це в нас перший досвід подолання водної переправи. Організація взаємодії потребує значних зусиль. Між собою зв’язати всіх, організувати водночас і вихід і техніки, і плаваючих транспортерів. В принципі, по задуму ми впорались".

На таких масштабних навчаннях 56-та мотопіхотна бригада вперше за останні майже три роки. Адже з 2015-го року бригада постійно була на бойовому чергуванні.

Військовослужбовець 56-ї мотопіхотної бригади ЗСУ Олександр Побережнюк каже: "Справа не в складності. Справа в тому, що в минулому році майже 10 місяців ми пробули на Кримському напрямку. Особовий склад більше займався теорією. А під час бойового злагодження цих два місяці останніх ці теоретичні навички перетворили в практичні".

Із навчальним завданням бригада впоралася. Нині армійці готуються знову вирушити на схід. Чекають наказу, що може надійти будь-якої миті.

Наталка Полтавець, Миколаївська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Матвій Ганапольський вважає, що майбутнє України залежить від вступу до Європи та НАТО – відео
Наступний матеріал
США призупинили безмитне ввезення 155 видів товарів з України