5 канал

Молитвами, ритуалами, побоями: у Харкові СБУ викрила цілу мережу лікарень-катівень

Вартість "лікування" стартувала від 3 тис. гривень, а за особливо агресивних пацієнтів брали 8 тис. гривень на місяць

У Харкові викрили цілу мережу незаконних так званих реабілітаційних центрів. Там проти їхньої волі утримували 230 людей, передає "5 канал". 

Правоохоронці повідомляють, що так звані клініки для нарко- та алкозалежних громадян створила одна із місцевих протестантських організацій. Не мали на це ані дозвільних документів, ані лікарів. Хоча й ліків зловмисники там не застосовували – просто силою утримували людей у замкнених кімнатах. Так обмежували їм доступ до наркотиків та алкоголю, а від абстинентного синдрому пропонували рятуватися молитвами.

Вартість такого утримання для родичів стартувала від трьох тисяч гривень на місяць, а от за особливо агресивних пацієнтів брали всі вісім тисяч.

"За попередніми даними слідства, лікували лише молитвами, якимось релігійними ритуалами. Вартість такого "лікування" коштувала від трьох до восьми тисяч гривень на місяць, залежно від платіжної спроможності родичів", – коментує прес-секретар прокурора Харківської області Віта Дубовик.

Вона додає: "Зараз проводиться досудове розслідування за двома статтями ККУ – це незаконне позбавлення волі (ст. 146) та побої та мордування (ст. 126). У нас є, наприклад, людина, якій просто зламали ребра, коли вона хотіла звідти піти".

Дивіться також фотогалерею за темою: 

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У міграційній службі розповіли, чи отримали від Собчак запит на поїздку до Криму
Наступний матеріал
"Евакуація 200": на окуповані території передали тіло загиблого в АТО бойовика