Франік
Франік 5 канал

Квест "Місто зірка": як в Івано-Франківську влаштували гру за допомогою QR-коду

Вивчити історію міста за допомогою смартфона. Таку розвагу пропонують в Івано-Франківську. Там влаштували пізнавальний квест середмістям, участь у якому взяли 11 команд ентузіастів

Прикарпатці вирушили старими будинками та пам'ятками, а дорогою розгадували різноманітні краєзнавчі загадки.

Родина Бабчуків команду для участі у краєзнавчому квесті сформувала з друзями. Наймолодші учасники опановували історію міста у школі, а дорослі вивчали під час екскурсій містом.

"Цікавимося історією міста, бо живемо в центрі Івано-Франківська і любимо наше місто. Якось вчора підготувалися", - розповідає учасниця квесту Лілія.

Франік
Франік5 канал

Загалом зібралося 11 команд. Кожна з них на старті отримала свій маршрут із 13 туристичними локаціями. Основне знаряддя квесту – смартфон.

Потрібно зчитати QR код за допомогою спеціальної програмки. Коли QR код зчитаний, людину відправляє на сайт "Голос історії", і там вона отримує всю інформацію про певне місце чи туристичну локацію.

Франік
Франік5 канал

Усього будівель з QR кодами – 11. Біля кожної учасники мають відповісти на запитання з історії міста. За правильну відповідь отримують бали.

"У кожного учасника є три можливості отримати бали. Перша можливість – він отримує обов’язково 5 балів за зчитування цього QR коду. Друге – це обов’язково відповідь на питання. І ще є можливість у команди заробити додатковий бал – це відповідь на додаткове питання", - пояснює волонтер Наталія Смаль.

Щоб повністю пройти маршрут квесту, учасники мають 2,5 години.

Франік
Франік5 канал

"Це дуже цікаво, це інформативно. Багато чого нового для нас. Тому що ці деталі такі історичні, вони завжди наповнені сенсом", - каже учасниця квесту Ілона Мурзова.

Цей маршрут організатори назвали "Місто зірка". Щоб скласти його, співпрацювали з краєзнавцями та істориками. До переліку увійшли будівлі, які зазвичай гіди не включають до екскурсій.

"Вони цікаві, але чомусь ніколи ми на них не звертали уваги. Наприклад, той самий стадіон "Рух", чи давня в’язниця Діброва. Сучасний будинок Нацполіції і Служби безпеки України", - зазначає директор Центру польської культури та європейського діалогу Мар’я Осідач.

Такий історичний квест-маршрут організатори обіцяють проводити щовихідних. Залучатимуть до них і гостей міста.

Ольга Рега, Віталій Савчук, Івано-Франківськ, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Хмарочоси та дивовижні заходи сонця: небачений Дніпро у ФОТО

Менора у Дніпрі
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/
Дніпро
/

Попередній матеріал
У Рівному "мажор" скоїв чергове п'яне ДТП і почав погрожувати журналістці розправою – відео
Наступний матеріал
Прикриваються місцевими: під Новолуганським бойовики постійно гатять з важкого калібру