Лісові пожежі
Лісові пожежі 5 канал

Коптер та спецтехніка: у Черкасах готуються до спекотного літа й лісових пожеж

Цього року через аномальну спекотну весну вже оголосили найвищий, 5 клас, пожежної небезпеки. Зазвичай, його встановлювали лише від середини літа

У Черкасах тренуються оперативно долати займання у лісах. Щоб відшліфувати навички швидкого гасіння у лісах, вогнеборці тренувалися в умовах, наближених до реальних. Під час вишколу випробували техніку і командну роботу. 

За сценарієм навчань, першим пожежу помітив лісовий патруль. Вони і викликали вогнеборців. На боротьбу із займанням прибули сотня рятувальників та 20 одиниць техніки.

За технологією, щоб зупинити поширення вогню, лісопожежний ґрунтомет прогрібає канаву. Далі застосовують водомети з цистерни пожежної автівки.

Масштаб пожежі вогнеборці оцінюють за допомогою квадрокоптера. Після роботи спецтехніки до ліквідації займання стають рятувальники. Із завданням – впоралися.

Цього року на Черкащині вже оголосили найвищий, 5-й клас, пожежної небезпеки. Зазвичай його встановлюють лише в середині літа.

"Специфіка лісової пожежі полягає в тому, що якщо ї швидко локалізувати і вона не переходить у верхову пожежу, то її можна загасити меншими зусиллями лісової охорони, а при сильному вітрі, вона переходить у верхову і тоді боротися з нею достатньо складно", - коментує заступник голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Улітку торік черкаські рятувальники 129 разів виїжджали на ліквідацію лісових пожеж. Вогнем було знищено 147 гектарів дерев.

Яна Лимаренко, Олександр Коваленко, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

В Україні горять ліси: пожежна авіація скинула понад 130 тон води – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Квіти, свічки, лампадки: у центрі Києва матері загиблих бійців влаштували акцію пам'яті
Наступний матеріал
Морпіхи показали уламки новітніх реактивних снарядів, якими гатять найманці РФ
Loading...