5 канал

Коли холод заворожує: у Львові звели підсвічене "крижане місто"

Цьогорічний мотив змагання – львівське барокко й творчість Іоана Пінзеля

Крижане місто з'явилося у Львові після проведення конкурсу льодових скульптур. Дев'ятеро місцевих майстрів чаклували над крижаними брилами, щоб створити з них скульптури. Кожен майстер мав по 800 кілограмів криги. Як приборкували лід, бачила Ірина Саєвич.

У середмісті Львова звук бензопил і дзенькіт розбитих шматків криги. Це дев'ятеро майстрів витешують із 8-ми тонн брил крижані скульптури. Працюють скульптури у двох парах рукавиць – нижні зігрівають, верхні – гумові – від намокання. Щоб скріпити брили льоду, їх поливають їх водою. Потім починають вирівнювати.

Скульптор Володимир Семків каже: "Минулого року була плюсова температура, то було набагато гірше, бо принцип такий, що щоб брили льоду склеїти, треба щоб був мороз. Тоді нагріваємо його будь-яким способом, чи праскою, чи великим шматком металу, який розігрітий перед тим, відповідно він гарно вирівнює площину і мороз робить своє діло. Міцно склеюється і стає монолітом". 

Торік скульптура Володимир Семківа під назвою "Силуети різдвяного міста" стала найкращою у конкурсі. Цьогорічний мотив змагання – львівське барокко й творчість Іоана Пінзеля.

Скульпторка Дарія Альошкіна зауважує: "Скульптури Пінзеля – це емоційність і рух, так само я в цій скульптурі хотіла показати. Лід ніби закручуються в таку спіральку. І хочу, щоб це нагадувало символічно птаха".

За два дні роботи скульптори створили крижаних янголів, розп'яття, жінку, яка прокидається після сну, як символ весни. А ще спіралі часу і незвичайні геометричні фігури.

"Заворожує оригінальністю своєю, тому що вони дійсно оригінальні і більше ніде такого не побачиш у нас у Львові", – місцева мешканка Олена.  

Перемогу у конкурсі здобули два янголи скульптора Мар'яна Короля. Митець каже: перед конкурсом надихався творіннями Пінзеля: "Він є сакральний скульптор, переважно це храмова скульптура, я також надихаюся ним і роблю сакральну пластику. І мені дуже імпонує його характер і сміливість. Він віртуоз. Є з чого брати, є з чого черпати. Це наша марка.

Крижані скульптури прикрашатимуть Львів до кінця зимових свят.

Ірина Саєвич, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Ігристе у ванній, какао, новорічні вогники: атмосферні світлини до свят – ФОТО

Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/
Новорічні фото-2019
/

Попередній матеріал
Колядковий флешмоб: "Нова радість стала" одночасно заспівали у 30 містах України та в 5 державах ЄС
Наступний матеріал
Пожежа на хімзаводі "Карпатнафтохім": що загорілося – всі подробиці

Євробачення-2019: оголошено список усіх учасників Нацвідбору в Україні

Ізраїль представив офіційний логотип "Євробачення-2019" – фото

Екс-учасниця "ВІА Гри" серйозно постраждала в новорічну ніч

У Великій Британії чоловік підпалив дім колишньої через ревнощі

Піаністка з Донеччини стала призером міжнародного конкурсу в Брюсселі

Олена Шоптенко показала милі світлини свого піврічного синочка