Александр Хуг - голова СММ ОБСЄ 1492News.com

Хуг назвав, що перешкоджає роботі СММ ОБСЄ

  Заступник голови місії Александр Хуг розповів про напад на спостерігачів 20 червня

  20 червня на території, підконтрольній бойовикам самопроголошеної "ДНР", було скоєно напад на спостерігачів Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) в Україні. Заступник голови місії Александр Хуг в інтерв'ю DW розповів про перешкоджання роботі спостерігачів.

  За словами Хуга, інцидент у Ясинуватій є одним із багатьох, які СММ ОБСЄ довелося зареєструвати упродовж останніх днів та тижнів.

  "Ми закликали сторони притягнути до відповідальності винних та ідентифікувати тих, хто скоїв цей вчинок. Ми будемо і далі наполягати, щоб нам не перешкоджали виконувати нашу роботу. Подія сталася на території, яку контролює так звана "ДНР". Двоє озброєних чоловіків дуже агресивно, погрожуючи зброєю, поводилися щодо наших патрулів. Усі ці факти викладені у нашому спеціальному звіті. Ми і надалі працюємо зі сторонами з метою внести ясність та запобігти, аби такі інциденти не траплялися в майбутньому", – пояснив представник ОБСЄ.

  Александр Хуг зазначив, що ситуація уздовж лінії розмежування, як і раніше, є нестабільною. Є дуже багато важких озброєнь у районах, де їх не повинно бути. Близькість розташування сторін є й надалі однією з головних проблем, через яку виникають бої.

  "Цивільні потерпають від цієї ситуації, коли ледь не щодня виникають сутички, і ми змушенні часто фіксувати наявність поранених та вбитих серед цивільного населення", – додав він.

  Не менш актуальною, за словами Хуга, є проблема із забезпеченням населення водою, газом, продуктами та медикаментами.

  "Дуже важко забезпечувати необхідними товарами населені пункти, які розташовані вкрай близько до лінії розмежування. Інфраструктура в них також дуже пошкоджена. Місія намагається сприяти у проведенні ремонтних робіт, домовляючись про локальне перемир'я, аби допомогти цивільним з обох боків", – запевнив заступник голови місії.

  Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що ватажки терористичної "ДНР" не здатні контролювати озброєних бойовиків. Таку думку висловив Александр Хуг. Також Хуг наголосив, що напад на авітівку місії з боку бойовиків є неприйнятним.

  Попередній матеріал
  Після повернення з АТО вчинили самогубство близько 500 бійців – Аваков
  Наступний матеріал
  На сміттєвих підприємствах у Львові почали вилучати документи
  Loading...

  Перший заступник голови СММ ОБСЄ відвідає Донбас цього тижня

  Хуг: Ватажки "ДНР" не здатні контролювати озброєних бойовиків

  Німеччина посилює свою присутність в місії ОБСЄ в Україні

  На Донбас прибув навчальний центр Міноборони РФ та полк російської нацгвардії

  Біля Слов’янська СБУ викрила схованки з вогнеметами та боєприпасами РФ

  На Донеччині на міні підірвалася вантажівка з місцевими жителями