Військовослужбовець ЗСУ
Військовослужбовець ЗСУ 5 канал

"Хлопці розуміють свою задачу": історії воїнів, які боронять українські позиції поблизу окупованої Михайлівки

Нині на цій ділянці фронту, де підрозділ тримає оборону, щоденно летять ворожі снаряди та кулі

На українських позиціях поблизу окупованої Михайлівки тиші годі чекати. Ворог щодня відкриває провокативний вогонь. І хоча міномети противника мовчать вже більше як тиждень, стрілецька зброя працює щоночі. Із передової – матеріал Євгенії Китаївої.

На українських позиціях поблизу окупованого селища Михайлівка журналістів гостинно зустрічає молодий командир підрозділу. "Сему" двадцять два. Коли почалася війна на сході України, він вступив до Академії сухопутних військ, навчання закінчив влітку 2018-го і одразу ж став командиром механізованого взводу.

"Спочатку було трохи важко, але зараз вже втягуюсь, можна сказати втягнувся. Вже нормально. Справедливо все треба робити от і все. Головне – справедливість", – наголошує "Сем".

Восени 2018-го армієць разом зі своїм підрозділом здобув перемогу на першості Збройних сил України серед однотипних підрозділів. Конкурс проходив уперше в новітній історії українського війська. Втім, навчання, тренування і змагання суттєво відрізняються від реальних бойових дій, зазначає він.

Нині ж на цій ділянці фронту, де підрозділ тримає оборону, щоденно летять ворожі снаряди та кулі.

"Стабільно тільки починається темнота, одразу вони починають працювати. Відбуваються обстріли з його сторони. Частіше всього це крупнокаліберна зброя ДШК, НСВТ. Зробить декілька вистрілів і ховається. Провокуючі обстріли", – пояснює "Сем".

"Основна мета противника – забезпечити спостереження за нашими позиціями, не дати нам здійснювати інженерне обладнання. Проводить провокативні обстріли з метою визначити наш передній край", – додає військовослужбовець Сергій.

Військові розповідають – вони вже добре вивчили свого противника і навчилися прогнозувати його дії.

"Основні сили противника знаходяться дещо далі. Ми, в принципі, готові до того, щоб відбити наступ противника із застосуванням ним більш значних сил та засобів", – запевняє Сергій.

Для Сергія Петровича – так називають його побратими – це вже друга війна. Ще у 87-му він понад рік керував одним з підрозділів під час бойових дій в Афганістані. Розповідає, ніколи не думав, що доведеться знову братися за зброю, однак мав військову тривожну валізу, з якою і поїхав на фронт у 2015-му.

"У 15-му році пішов по мобілізації. Перетрусив свою валізку, стряхнув пил і з частиною того майна так до цих пір і воюю", – ділиться армієць.

Нині погодні умови ускладнюють несення служби. Через снігопади та часті тумани армійці мусять бути ще пильнішими.

"Треба бути дуже пильним. Тому що якраз така погода – це зоряний час для груп диверсійних ворожих і треба бути особливо уважним", – зазначає боєць Олександр.

Та попри постійні ворожі обстріли армійці зазначають – твердо стоять на своїх позиціях.

"Хлопці добре налаштовані, вони розуміють свою задачу, вони розуміють стратегічну задачу, що вони виконують тут, як захисники нашої країни", – запевнив Сергій.

Євгенія Китаїва, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Брифінг щодо порушень прав людини в окупованому Криму – відео
Наступний матеріал
Як спланувати незабутню відпустку: топ-порад від досвідченого мандрівника – відео
Loading...

За потреби "розквітнуть": як бійці ООС вправляються з 203-мм "Піонами" – ФОТО

На Донеччині у будинку знайшли тіла військових ЗСУ

Покара за поранених: бійці ООС дали гідну відсіч бойовикам під Жабуньками – відео бою

Українські бійці знищили МТ-ЛБ терористів на Донбасі: з'явилося відео з місця події

На Донеччині українські військові завадили окупантам обладнати позиції на нейтральній території – штаб

Ворог один раз обстріляв українські позиції минулої доби: бійці ООС з відповіддю не забарилися