Із неба – у море: на Одещині близько сотні майбутніх десантників складали випускні іспити

Досвідчені вояки кажуть, лише після такого іспиту третьокурсники можуть себе вважати справжніми десантниками

Із неба – у море. На Одещині близько сотні майбутніх десантників складають випускні іспити: стрибки з парашутом. Але замість суходолу приземлитися курсанти мають прямісінько у воду. Як це відбувалося  бачила Ольга Дунська.

Майбутні десантники готуються до випускного іспиту – стрибка на воду з висоти 600 метрів. У морі курсантів уже чекають катери. Найскладніша вправа іспиту – приземлення. Адже за декілька метрів до води майбутні десантники мають встигнути відстебнути парашут, щоб не заплутатися у ньому в морі

Іспит водою – значно складніший за стрибки з парашутом на суходолі, розповідають курсанти.

Дмитро Сологуб, курсант 3-го курсу Одеської військової академії, пояснює: "Треба відстебнутися від системи, адже є ризик, що пориви вітру надують купол й ви можете захлебнутися, якщо будуть хвилі. Це, напевно, найбільша проблема".

/
/
/
/
/
/
/
/

Інший курсант Святослав Повстюк говорить: "Сьогодні мій 28 стрибок і стрибок на воду перший. Емоції переповнюють, бо цей стрибок курсанти чекають всі три курси. Ці навики необхідні для виконання бойових завдань – десантування в тил противника задля виконання там поставлених завдань".

За день іспит склали 32 курсанти. Передували випробуванню 2 тижні тренувань. Майбутні десантники вчили теорію та вдосконалювали практичні навички з плавання та стрибків.

Начальник кафедри Одеської військової академії Василь Бабак так розповів про іспити: "Були перевірені їхні здібності плавати в одязі. До цього курсанти здійснили стрибки з вертольоту зі спорядженням: вантажним контейнерам, вночі, тож завершальний етап – стрибки на воду. Все пройшло нормально".

Досвідчені вояки кажуть, лише після такого іспиту третьокурсники можуть себе вважати справжніми десантниками.

Ольга Дунська, Одещина, "5 канал"

Попередній матеріал
В Україні набуло чинності рішення НКРЗІ щодо покращення роботи 4G
Наступний матеріал
Синоптики спрогнозували, якою буде погода у липні