tsn.ua

На Кіровоградщині вимагають знищити весь наклад збірки, присвяченої загиблим АТОвцям: що обурило людей

Обурення військових викликали неоднозначні ілюстрації у виданні

У Знам'янці на Кіровоградщині волонтери та учасники АТО вимагають вилучити весь наклад і знищити збірку, присвячену загиблим у війні на Сході землякам. Про таке повідомляє tsn.ua.

Обурення військових викликали ілюстрації видання – на одній із них Україна зображена у вигляді жінки з руками у крові. А на сусідніх сторінках – труни і згорьовані обличчя рідних загиблих. "Жінка-мати, все начебто і виходить руки у неї в крові, очі в крові, волосся в крові. Прапором замотана. Своїми руками знищуємо – так виходить чи що?", – обурюється боєць АТО Юрій Руденко.

Цю збірку видали ще навесні 2017 року бюджетним коштом і накладом усього півсотні екземплярів – для патріотичного виховання школярів та студентів. Відтоді бійці і волонтери марно вимагають її вилучення і знищення усіх екземплярів. Минулого тижня невдоволені вкотре прийшли до посадовців міськради з претензіями і, кажуть, почули таку відповідь: "Складайте зброю. Сидіть вдома. Вас туди ніхто не посилав. Бійці, кажуть, відповіли: "Якщо ми звідти підемо – вони прийдуть сюди".

"Нехай приходять…", – передає слова чиновників боєць АТО Олексій Генкуленко.

Одна з чиновників міськради своєю чергою говорить, що нічого скандального вона в цих ілюстраціях не бачить. Мовляв, фото взяли з Інтернету. Цитують російською опис картинки, датованої лютим 2014 року і створеної дизайнером із Севастополя: "Люди, ось я, ваша Україна, одумайтеся, що ви творите, моє серце плаче кривавими сльозами".

Знищувати наклад у мерії не збираються. Міська влада пропонує АТОвцями мирову – спільно укласти вже не збірку, а повноцінну книгу і до підбору матеріалу підійти ретельніше. Натомість люди наполягають на своєму і вимагають звільнення відповідальних за укладання скандального видання та чиновниці. Заяву збираються надіслати в Адміністрацію Президента.

Попередній матеріал
100-річчя бою під Крутами: в Україні вшановують пам'ять студентів, що полягли у нерівному протистоянні із більшовиками
Наступний матеріал
ДТП під Миколаєвом: автомобіль збив п'яну 13-річну школярку, що сиділа на дорозі