ЗСУ. Репортаж про авіаційний військовий шпиталь (ВІДЕО)

  "Час новин" продовжує тижневий серіал, присвячений Збройним силам України - сьогоднішня розповідь про єдиний в Україні авіаційний військовий шпиталь. До його складу входить літак та кілька гелікоптерів. Авіаційники можуть рятувати людей самостійно, а можуть співпрацювати із мобільними польовими госпіталями. В Україні таких п`ять.
  Роман Сухан, 5 канал: "Майже звичайна лікарня, але не в місті а прямо посеред поля. Такий військовий мобільний госпіталь вже через 25 хвилин після приїзду надвати першу медичну допомогу. Через 6 годин це вже майже повноцінна міська поліклініка. За один день може обслужити більше сотні пацієнтів".

  У середині наметів від аптеки до повіноцінної операційної. Усе живиться від автономних генераторів. Власної електрики вистачає на 7 днів повноцінного функціонування. Кожний намет обладнаний сучасною технікою, яка майже не відрізняється від лікарняної.

  Ігор Марцинковський, старший ординатор хірургії: "Оці столи, вони повністю розбираються вони влізають у 2 ящички. Ці лампи розбираються тоже в 2 ящички. Чим вони удобні і можуть працювати також на акумуляторах. Це спеціально розроблена техніка саме для пересувних військових госпіталів".

  За 7 діб госпіталь здатен прийняти більше півтисячі пацієнтів. Хворих обслуговують майже 2 сотні військовослужбовців. Серед них лікарі на будь-який фах.

  Олександр Столяренко, заступник начальника військово-медичного клінічного центру: "Загальний хірург, таракальний хірург, нейцрохірурги, травматологи, судинний хірург, урологи, гінекологи, тобто будь-яка проблема яка виникає із здоров`ям - є фахівець який може допомогти".

  Окрім польового шпиталю на Вінничині базується єдиний в Україні крилатий госпіталь. У його складі - унікальний медичний літак АН-26 - Віта. На його борту можна перевозити одночасно 5 пацієнтів. А за потреби проводити операції можна просто в небі.

  Дмитро Майборода, командир екіпажу: "В цьому літаку можуть підтримувати на протязі усього польоту його життєві показники, на обічному літаку це тяжко зробити".

  Окрім АНа а авіаційному шпиталі ще 2 медичних гелікоптери МІ-8. Якщо на місце надзвичайної пригоди не можливо приземлитися лікарі десантуються на парашутах.

  Костянтин Гуменюк, військовий хірург: "Медичний гелікоптер вилітає на місце, якщо є можливітсь він приземляється на те місце і надається медична допомога з евакуацією постраждалих. Якщо немає можливості для приземлення гелікоптера медична бригада десантується в це місце з медичними укладками і надає медичну допомогу".

  Загалом в Україні 5 польових госпіталів. Однак до справжньої роботи військові фахівці стають не надто часто. Вінницький госпіталь працював на повну востаннє у 2006-му. Тоді у Новобогданівці через його намети за 4 дні пройшло майже тисяча осіб постраждалих від вибухів військових складів. Ще один госпіталь у Львові відзначився вже цього року. Допомагав підтопленим на Західній Україні.

  Юрій Єхануров, міністр оборони України:  "Черги були отакі. Ну от уявіть собі 16 тисяч 200 чоловік пройшли через ці наші палатки. Але кажуть так сподобалося що кажуть на ренген чергу займали по два рази ставали, бо кажуть зараз дуже дороги проходити цей ренген".

  За рік Вінницький мобільний госпіталь розгортався лише 4 рази. Це або нетривалі навчання або приїзд міністра. На більше не вистачає грошей. Через брак коштів до цього часу не можуть добувати і ще один медичний літак. Планували до кіцня 2008-го. Тепер взагалі вважають таку ідею примарною. 
  Роман Сухан, Андрій Асауленко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.5Мб)
  Попередній матеріал
  Аеропорт "Бориспіль" обладнали системою радіаційного контролю
  Наступний матеріал
  Ющенко спростував заяви Путіна про можливість відбору транзитного газу Україною
  Теги:
  Loading...