Зруйнований російськими бойовиками Донбас відновлять за міжнародної фінансової допомоги

  Президент України Петро Порошенко виступає за відновлення місця України у Раді директорів ЄБРР, яке було втрачене у 2011 році за часів президентства Віктора Януковича.


  Як повідомили у прес-службі президента, про це він сказав 25 листопада під час зустрічі з делегацією Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на чолі із президентом ЄБРР Сумою Чакрабарті.

  Зокрема, Порошенко подякував ЄБРР за високий рівень підтримки.

  "Європейський банк реконструкції і розвитку, Міжнародний валютний фонд, Світовий банк та Європейський інвестиційний банк є одними з найбільших інвесторів в Україну в сьогоднішній надзвичайно складній ситуації", – наголосив президент.

  Глава держави також відзначив позитивний досвід залучення ЄБРР в процес реформ в Україні.

  Чакрабарті повідомив про розширення діяльності банку в Україні, зокрема про збільшення ресурсів та механізмів співпраці - кількість проектів ЄБРР для України зросла вдвічі.

  Порошенко звернув увагу на потреби відновлення інфраструктури Донбасу і наголосив, що на початку року планується донорська конференція для України.

  Чакрабарті висловив готовність допомогти в організації донорської конференції, наголосивши на важливості проведення реформ.

  "Для донорів та інвесторів важливо побачити втілення реформ, відхід від минулого та застосування кращих практик", – сказав він і додав, що необхідна ефективна боротьба з корупцією та зміцнення інституцій, та все це він сподівається побачити в новій Україні.

  Також співрозмовники обговорили розширення співпраці в енергетичній сфері і довготермінові фінансові механізми для модернізації української газотранспортної системи.

  Зокрема керуючий Директор ЄБРР з питань енергетики та природних ресурсів Ріккардо Пуліті відзначив особливий потенціал українського енергетичного сектора як у його транзитній, так і у виробничій складових, зокрема електроенергетики. Він заявив, що Україна може стати великим регіональним енергетичним хабом.

  Директор представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер повідомив про рішення виділити 1,5 млн євро на рік для фінансування офісу омбудсмена, який опікуватиметься питаннями бізнесу. Це питання необхідно законодавчо врегулювати та визначитися з кандидатурою.
  Попередній матеріал
  Кличко доручив оприлюднити перелік "черговиків" на отримання житла у Києві
  Наступний матеріал
  На російській залізниці негласно введено обмеження на поставки вугілля до України