Зменшення постачання газу до Євросоюзу - дуже серйозний будильник для ЄС - Яценюк

  Дії Росії зі зменшення постачання газу до країн-членів ЄС – це дуже тривожний знак вже для Європейського Союзу - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній .


  "Ми десятки разів заявляли про те, що почне Росія з України, а закінчить в Європейському Союзі. І те, що вчора зробила Росія, коли вона на 10% зменшила постачання газу до країн-членів Європейського Союзу, - це дуже серйозний будильник для Європейського Союзу", - підкреслив він.

  "До чого це приведе? От побачите, що в 5-10-літній перспективі це приведе до того, що Європа буде робити все, щоб відмовитися від російського газу. Так само, як Україна почала робити все, щоб зменшити свою залежність від російського газу", - сказав Прем’єр-міністр.

  Глава Уряду також нагадав, що Україна вже на 30% скоротила споживання газу.
  "Є об'єктивні і суб'єктивні причини. Суб'єктивна причина – це війна на Сході, тому що промисловість почала менше споживати. Об'єктивна причина – люди почали менше використовувати газ. Усі національно-патріотичним духом сказали: ми не будемо платити гроші росіянам, бо потім на ці гроші Росія купує танки і приїжджає до нас в Донецьк і Луганськ", - пояснив Яценюк останні події в сфері газового споживання.

  Він зазначив, що Україна вже накопичила майже 17 мільярдів кубічних метрів блакитного палива.

  "Додатково нам необхідно 5 мільярдів кубічних метрів газу, щоб пройти зиму. Якщо ми будемо використовувати по повній всі виробничі потужності з Європейського Союзу, то в дуже складних умовах, але зиму ми переживемо", - сказав Арсеній Яценюк.

  Глава Уряду наголосив на необхідності жорсткої економії енергоресурсів: "У тому числі буде багато що залежати від температурних режимів. Нам треба буде дивитися, коли розпочинати опалювальний сезон, чи продовжувати канікули в школах і вищих навчальних закладах, яким чином побудувати роботу органів державної влади. Нам цю зиму треба пережити. І ми її переживемо".
  Попередній матеріал
  Суд відпустив на волю відомого антимайданівця "Топаза"
  Наступний матеріал
  Кучма пропонує ввести на кордон країни з Росією миротворців ООН