Серед таких – журналістка Катерина Сергацькова, яка має російський паспорт. У якості експерименту вона вирішила перевірити, чи зможе проголосувати, маючи лише посвідчення на тимчасове проживання – воно видається лише на рік – і кримську реєстрацію. Утім, це не завадило дівчині проголосувати на "референдумі".
На виборчій дільниці Сергацьковій видали бюлетень і вписали її прізвище в окремий список, де, зі слів дівчини, вже було п’ять прізвищ. Цей факт журналістка вважає підтвердженням фіктивності плебісциту.
Катерина Сергацькова, журналістка: "Я пришла и сказала - я гражданка России, у меня вот есть регистрация в Симферополе, могу ли я проголосовать? И женщина сказала: ну конечно можете, вы же здесь живете, давайте. И записала меня в отдельный список от руки – то есть, у нее там был список. В нем еще было помимо меня где-то пять человек, которые передо мной так проголосовали. Мне выдали бюллетень, я зашла в кабинку, проголосовала и бросила в урну. По комментариям судя, вижу, что люди – крымчане – считают, что это нормально, но по всем законам это является неправомерным действием, поскольку я гражданин другой страны. Как я могу решать судьбу данной автономной страны и, как бы, Украины?"
Ще вранці журналісти, які знаходятся зараз в Криму, повідомляли про численні порушення під час голосування на "референдумі" - використання бюлетенів з "галочкою" за приєднання до Росії, "каруселі", голосування не громадян України, агітація під час голосування.