Жодна місцева рада – крім ВР Криму – не попросила надзвичайного стану

  Спроба організувати підтримку діям влади на сході і півдні провалилась. Окрім Криму, жодна місцева рада не попросила введення надзвичайного стану.

  Позачергові сесії міської та обласної рад відбулись у Донецьку. Головне питання – події 30-го листопада на київському Євромайдані. Депутати вирішили: силовий розгін засуджують, але й засуджують заклики до блокування органів державної влади, місцевого самоврядування, а також зупинку промислових підприємств. А от мітинг на підтримку дій влади сьогодні в Донецьку зібрати не змогли – люди не прийшли...

  Дві сотні людей пікетували мерію Запоріжжя. Вимагали відставки міського голови та депутатів міськради. Міліція звинуватила учасників акції у спробі захоплення держустанови – втім, нікого не розганяла.

  Віталій Подлобников, мітингувальник: «Ви бачили, що вийшли небайдужі громадяни, і вимоги у нас одні: Януковичу – імпічмент, уряд – у відставку, повне перезавантаження влади, мера Сіна – у відставку, позачергові вибори до міської, до всіх рад».

  Майже 5 тисяч студентів у Чернівцях вимагали відставки уряду та президента. Спочатку пікетували ОДА, а далі рушили ходою до центральної площі на мітинг.

  Олександр Ступарик, учасник акції: «Ми прийшли для того, щоб підтримати справжніх українців, український народ. Не ту владу, яка є зараз, не ту російську владу, яка підтримує теперішню владу. Ми за демократію, за ЄС».

  У Луцьку майже три сотні людей під стінами ОДА вимагали відставки губернатора, голови облради та скликання позачергової сесії міськради. На ній хочуть розглянути питання про проведення загальноміського страйку.

  Надія Мамчур, учасниця акції: «Нащо їх туди назбирали – пенсіонерів, похилого віку. Хай наші діти, внуки – в мене грамотні внуки. Знає добре англійську мову, голова – комп’ютер ходячий. Такому треба давать право на керування державою».

  А от міський голова Івано-Франківська разом із заступниками пішли у відпустку за свій рахунок. До них вирішили приєднатися й усі співробітники виконкому. У такий спосіб, висловлюють свою солідарність зі страйкарями.

  Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська: «Згідно чинного законодавства – державні службовці не мають права страйкувати. Про це говорить Закон про державну службу. Оскільки народ, громада вчора сказала «так» страйку – я не міг цю присягу порушити».

  Тим часом, 15 тисяч студентів, разом із викладачами вишів, провели мітинг у місті. 

  Юлія, студентка: «Нас відпустили, викладачі відпустили, поставилися до цього позитивно і ми всі пішли. Я навіть бачила 10 хвилин тому своїх викладачів на Майдані».

  Засудив Євромайдан, і закликав запровадити надзвичайний стан кримський парламент. Події у Києві депутати автономії назвали спробою захоплення влади.

  Володимир Константинов, голова ВР АРК (читає звернення): «Призываем Вас, уважаемый Виктор Федорович, принять все доступные Вам меры для восстановления общественного порядка, не останавливаясь, если этого потребует ситуация, перед введением чрезвычайного положения».

  Рефат Чубаров, депутат ВР АРК: «Вы прекрасно знаете, сидящие в зале, кто вчера провоцировал ситуацию. МВД установило тех, кто нападал на Банковой на офис президента и эти люди не имеют никакого отношения к тем, кто митингует и кого вы называете «оранжевыми». Это Порошенко и Кличко остановили этих провокаторов».

  Не будуть перешкоджати мирним демонстраціям у Дніпропетровську -  заявив губернатор Дмитро Колесніков. Депутати облради звернулися до Президента з вимогою не допустити провокацій у країні.

  Дмитро Колесніков, голова Дніпропетровської облдержадміністрації: «Для меня, как для руководителя области, стабильность в регионе и безопасность наших жителей, наших граждан – самый первый и самый главный приоритет».

  На віче біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Луганську вийшли майже дві сотні прихильників євроінтеграції. Вимагали відставки уряду та президента.

  Лідія Іванівна, учасниця акції: «Я чего тут? Я хочу защитить будущее наших детей и внуков. Нужно, чтобы эта власть ушла и дала нормальным людям нормально работать и нормально жить».

  Тим часом депутати облради звернулися до президента із проханням терміново зібрати з’їзд депутатів усіх рівнів у Києві.

  Валерій Голенко, голова Луганської обласної ради: «Мы призвали к общественному диалогу. Мы призвали своих коллег депутатов областных советов страны, депутатов всех уровней к тому, чтобы мы могли отделить провокаторов от людей, которые переживают за страну, от патриотов настоящих».

  А у Харкові на позачерговій сесії депутати виступили проти страйків та блокування роботи державних установ. Кроки керівників держави вони назвали «обачними і далекоглядними».

  Сергій Чернов, голова Харківської облради: «Они сегодня используют молодежь нашу и, не отвечая абсолютно за свои поступки, не отвечают за последствия, которые могут быть после вывода огромного количества людей и столкновений».

  Віче у Вінниці вирішили підтримати на позачерговій сесії депутати облради. Кажуть: жодних приводів для запровадження надзвичайного стану в Україні – немає. Відповідне звернення спрямують і керівництву країни.

  Сергій Татусяк, голова Вінницької обласної ради: «Застосування сили проти громадян країни з боку тих, хто зобов’язаний захищати інтереси суспільства – це ганебно і цинічно. Подібні методи впливу не тільки протирічать європейським цінностям, вони не відповідають загальнолюдській моралі».

  Тим часом, під стінами облради на мітинг вийшли п’ять тисяч містян.

  Протестувальники: «Ми вимагаємо відставки уряду, відставки президента, ми не хочемо такого майбутнього для своїх майбутніх поколінь».

  Протестувальники: «Я хочу сказати: не важно, кого побили – міліціонера побили, студента побили – це всьо наші діти і внуки».

  Ельвіра Божані, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Петиція проти українського уряду зібрала понад 60 тисяч підписів (оновлено)
  Наступний матеріал
  Путін вважає, що українці не знають що роблять, і не доживуть до євроінтеграції [відео]
  Теги:
  Loading...