Завтра до ДВК мають надійти уточнені списки виборців [відео]

  У четвер на дільничні виборчі комісії надійдуть уточнені списки виборців. У комісіях тепер скаржаться на випадки відсутності виборців у списках, а тому - неможливість відправити іменні запрошення на вибори. Також кажуть про випадки неіснуючих будинків, які знесли кілька років тому, а згідно з реєстром - за цією адресою живуть 80 виборців. У відділі держреєстру про такі історії чули, але кажуть: вони не мають масового характеру.

  Борис Земцов, заступник голови ДВК: "Вот каркасы, завтра они уже будут установлены... Это кабины".

  До виборів - лічені дні. Дільничні комісії облаштовують територію для голосування.

  Борис Земцов, заступник голови ДВК: "У нас скриньки з`явилися, мы номерки на них повесили".

  Самі ж члени ДВК працюють поміж експонатів - у шкільному музеї. Запрошення на вибори вони вже рознесли. Роздавали за списком із державного реєстру. Шукати виборців за тим списком - потомилися.

  Борис Земцов, заступник голови ДВК: "В одном доме прописано 600 человек".

  Це - згідно реєстру. Члени ДВК їх шукали-шукали - усіх не знайшли.

  Ольга Клименко, член ДВК: "По дому прописаны 75 человек".

  Щоби відшукати виборців із реєстру, Ольга пішла до паспортного столу. Їхні дані про мешканців будинку на Соловцова, 8 - різняться від реєстру державного.

  Ольга Клименко, член ДВК: "Квартира 28, 29, 30, 31, 32 - всех этих квартир нет".

  Щоби з`ясувати, що до чого, наша знімальна група навідалася до районного відділу державного реєстру. Та керівника на місці не виявилося - направили до головного відділу.

  Олександр Стельмах, заст. голови відділення держреєстру: "Треба в конкретному випадку розбиратися".

  На око їх не видно, а в реєстрі вони зазначені. На іншій виборчій дільниці у списку - два будинки на Червоноармійській, 35 і 37. Один з них - густо населений.

  Член ДВК: "По Червоноармійській будинок є тут. Близько 80 людей".

  Насправді ж - обидва будинки давно знесли.

  Валя, киянка: "Шесть лет назад где-то".

  Активіст: "То есть, люди там не живут".

  Валя, киянка: "Какие люди, только собаки".

  Микола Воробйов, Європатруль: "В ДВК нам сказали, що виборці були прописані, насправді - навіть будинку цього не існує. Може, це технічна помилка".

  З`ясувати це можна буде у четвер, коли до комісій надійдуть уточнені списки. Хоча нині представники державного реєстру завірили - усе під контролем. Буває і так, що будинку немає, а реєстрація є.

  Олександр Стельмах, заст. голови відділення держреєстру: "Люди можуть бути фізично зареєстровані за тими будинками, яких фізично не ісунує, а іншої реєстрації у них поки що немає. Але таких історій - настільки малий відсоток по всій Україні".

  Ольга не заспокоїлася опісля пошуку сотен виборців, записаних у реєстр. Члени комісії вже подали заяву до міліції.

  Ольга Клименко, член ДВК: "Хотелось бы, чтобы орган реєстра более серйозно, вместе с паспортным столом подавали информацию".

  Олександр Стельмах, заст. голови відділення держреєстру: "Ви знаєте, скільки виборців - більше ніж 36 мільонів, а  у відділі реєстру - 2600 працівників, як це можна перевірити?"

  А ще, зі слів членів ЦВК, будинок на Соловцова славиться ще з президентських виборів 2004-го. Тільки тоді у ньому було прописано не 600, а 1000 людей.

  Анна Мірошниченко, Іван Наконечний, 5 канал

  Попередній матеріал
  Оприлюнено маршрут ювілейної 100-ї велогонки "Тур де Франс"
  Наступний матеріал
  Звільнений директор музею "Київська фортеця" - повертається на роботу
  Теги: