З України до Росії на утилізацію почали вивозити меланж

  Перший ешелон з окислювачем ракетного палива меланж вирушив з України до Російської Федерації. Там цю небезпечну речовину, яка залишилася Збройним силам України у спадок від радянської армії перетворять на мінеральні добрива.

  Меланж. Останні роки це слово вселяло страх на всіх мешканців селища Калинівки на Вінничині. Цей окислювач палива зенітних ракет зберігався тут ще з радянських часів у величезних цистернах. Одна тонна меланжу здатна перетворити на мертву зону територію площею два квадратні кілометри. В Калинівці ж зберігалися три тисячі тонн отрути, небезпечної для всього живого.

  Сьогодні ж небезпечний вантаж вирушає з Калинівки до Росії. Там фахівці з утилізації меланжу перетворять його небезпечну складову - азотну кислоту - на мінеральні добрива. З військового складу відправляють 9 цистерн, у яких 460 тонн меланжу. Вантаж супроводжуватиме озброєна охорона та рятувальники, які в разі витоку - нейтралізують меланж аміачною водою. До кінця року до Росії відправлять весь запас з Калинівки. Місцева влада вже вирішила, що робитиме зі звільненою ділянкою. Якщо військові не будуть проти.

  Своїх грошей на утилізацію меланжу в України немає. Кошти виділила Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі. У скільки це обійдеться поки що невідомо. Представник ОБСЄ лише зазначає, що це мільйони євро.

  Загалом на різних складах по всій Україні зберігається шістнадцять тисяч тонн меланжу. Найбільше - в Ценжові, в Івано-Франківській області; Радехові у Львівській; Шевченковому в Харківській; Любашівці в Одеській та в Білій Церкві на Київщині. На вивезення всього меланжу з України знадобиться декілька років.

  Олександр Аргат, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Десять вихідних днів на новорічні свята матимуть українці
  Наступний матеріал
  Лазаренко отримав 97 місяців за гратами
  Теги: