Кремль nv.ua

З Росії вислали відомого польського історика

  На території РФ науковець працював з архівами щодо польсько-російських відносин XIX-XX століть

  У Москві ФСБ Росії затримала польського історика Генріха Глембоцького. Нині його вислали з РФ. Про це повідомляє Deutsche Welle, посилаючись на Інститут національної пам'яті Польщі.

  Як стало відомо, Глембоцький провів дві відкриті лекції 22 і 23 листопада у головному офісі петербурзького відділення "Меморіалу" та Польському інституті в Санкт-Петербурзі. Потому він вирушив до Москви, але вже 24 листопада його затримали під час виходу з потяга співробітники ФСБ. Вони ж зачитали історику наказ про те, що він повинен покинути територію РФ протягом доби.

  За останніми даними, зараз історик перебуває вже у Польщі.

  У польському Інституті національної пам'яті інцидент коментують так: "Рішення ФСБ без зазначення фактичної причини висилки і можливості її опротестувати означає одночасно заборону на новий в'їзд на територію РФ".

  Як запевнив Глембоцький, підписувати документ, який йому пред'явили співробітники ФСБ, він відмовився. Натомість у РФ висилку польського науковця не коментують.

  Довідка: Генріх Глембоцький – доктор наук, науковий співробітник Ягеллонського університету. У Росії перебував з 14 листопада. Там працював з архівними та бібліотечними матеріалами щодо польсько-російських відносин XIX-XX століть. Це дослідження триває з 1994 року.

  Попередній матеріал
  Жахлива ДТП у Києві: на Південному мосту бензовоз влетів у легковик, є загиблі
  Наступний матеріал
  Лавинна небезпека та паводок: на заході України очікується негода
  Loading...