ЮЩЕНКО ПРИЗНАЧИВ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО РОЗПУСКУ ПАРЛАМЕНТУ (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Доля Парламенту шостого скликання може вирішитися вже завтра. На 8-му ранку середи Президент офіційно запросив лідерів фракцій на консультації щодо дострокового припиненння повноважень Парламенту. Також будуть пристуні спікер, двоє його заступників. Президент оголошував попередження про ймовірний розпуск Верховної Ради, якщо до вечора коаліції не буде створено. Про це було оголошено на вранішній зустрічі Президента з фракцією НУНС.
  Глава держави заявив, що не бачить єдності необхідної для відновлення демократичної коаліції. Тому, єдиним варіантом для більшості Президент вважав союз Блоку Тимошенко з Партією регіонів.

  ***

  О дев`ятій ранку двері Секретаріату Віктора Ющенка відчиняються для депутатів з пропрезидентської фракції. Разом зі своїм лідером НУНСівці збираються чи то вирішувати долю коаліції, чи то вести консультації перед розпуском Парламенту. Проте переступити поріг приймальні Глави держави змогли не всі. Депутат із групи "Народна самооборона" Давид Жванія, який нещодавно відсудив у Секретаріату право на українське громадянство, у списках запрошених себе не знайшов.

  Давид Жваній, народний депутат, "Наша Україна - Народна самооборона": "Дело в том, что они все знали, что есть достаточно подписей, более сорока подписей для того, чтобы востановить демкоалицию и что это будет проголосовано прямо здесь на заседании фракции. Вот для того, чтобы голосов не было устроили такую мелкую провокацию".

  Депутати очікували - під час зустрічі Президент запитає їх, хто готовий повернутися до коаліції із БЮТ, а хто - ні. Утім упродовж 20 хвилин Віктор Ющенко говорив сам. Скінчивши промову, почесний голова "Нашої України" вийшов із зали. Що саме хотів сказати Президент  депутатам кожен зрозумів по-своєму. Свої враження вони переповідають журналістам наче через зіпсований телефон.

  Чи збирається Ющенко розпустити Верховну Раду вже сьогодні не прояснили і відеоматеріали із зустрічі з депутатами, надані прес-службою глави держави. На цих кадрах Віктор Ющенко переконує депутатів, що БЮТ і досі домовляється про коаліцію з Партією регіонів, а перемови з нашоукраїнцями - не більше ніж імітація активності. Насамкінець Президент дякує присутнім за мужність і обіцяє їм блискуче політичне майбутнє.

  Цілком справний телефон у робочому кабінеті Юлії Тимошенко. Через цей апарат вона теоретично будь-якої миті може поговорити із Президентом. Глава Уряду влаштовує для журналістів експеримент. Телефонує Вікторові Ющенку.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Так, шановні друзі, відбувається останні півроку. Це прямий зв’язок, прямий телефон з Президентом, який завжди, за будь-яких обставин, завжди бере Президент і завжди бере прем’єр. Він, як кажуть, без секретарів. Але останні 6 місяців, цей телефон працює тільки в одну сторону. Коли я беру трубку, у відповідь я чую гудки, на які ніколи ніхто не відповідає".

  Якби президент таки сказав "алло", Тимошенко розповіла б йому, що не веде переговорів із Партією регіонів, не хоче іти на дострокові вибори та визнає коаліцію лише із "Нашою Україною" і Блоком Литвина. Вона і надалі чекатиме відповіді абонента номер один. 

  Ольга Кошеленко, Олександр Аргат, Андрій Верстюк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11.7Мб)
  Попередній матеріал
  Тимошенко поскаржилася, що Ющенко не відповідає на її дзвінки вже півроку
  Наступний матеріал
  Радбез ООН ухвалив нову резолюція щодо боротьи з піратами
  Теги:
  Loading...