Ющенко й Тимошенко обмінялися листами на тему газу (РОЗШИРЕНО)

  Хто перший і хто обманює? - у словесному поєдинку на цю тему зійшлися Президент та прем`єр. Віктор Ющенко заявив, що шокований останнім посланням від Юлії Тимошенко на газову тему. Мовляв, вона зумисне чи з непоінформованості перекручує суть його домовленостей із російським колегом Володимиром Путіним. Ні про який газ по 300 за гаком доларів не йшлося- навпаки сторони узгодили все якнайвигідніше для України.
  Якби не це, країна вже пухла б з газового голоду. Та й взагалі, Президент здивований, як так можна? - спочатку вітати із перемогою в переговорах, не раз зустрічатися віч-на-віч, а потім отаке у листах писати... Кабмін із реакцією не забарився. Радник прем`єра заявив - Банкова перша почала. Мода на листи, телеграми та інші письмові послання - саме звідти. А його шефиня могла й не відповідати на ці цидулки, та елементарна ввічливість не дозволяє.

  ***

  А чому б і ні? - подумала Юлія Володимирівна і написала Віктору Андрійовичу відкритого листа. У своєму посланні Тимошенко висловила, все що, думає про домовленості українського та російського президентів у газовій сфері. Мовляв, виконувати буду, проте не все. Так, прем`єр заявила, що не згодна платити за російський газ у першому кварталі по 315 доларів та не хоче віддавати увесь внутрішній ринок новому посередникові, який мав би отримати монополію на продаж імпортного та українського газу.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Спочатку я не хотіла відповідати на публічні листи. А потім подумала - чому б і ні? Це, мені здається, прекрасно, коли політика кожного політика є зрозумілою, і навіть не усною, а письмовою, ще, до речі, дуже непогано аргументованою".

  Віктор Ющенко листа Тимошенко отримав аж у Душанбе. Його зміст обурив главу держави. Каже, уряд неправильно зрозумів Президента.

  Віктор Ющенко, Президент України: "Мені набридає ця політика авантюр і інтриг. З іншої сторони, щоб повернутися у конструктивне русло хотів би сказати, що суть президенських домовленостей полягає не в тому що президенти регулюють, яке СП створюювати, не про ніякі СП ми не говорили, у нас не йшла мова, що ціна 312 доларів буде на поставку гузу в Україні у 2008 році. Це виключно брехня".

  Щоб пітвердити слова Віктора Ющенка, президентська канцелярія навіть знімає гриф таємності з директив української делегації на переговорах з "Газпромом". Якщо вірити документу, то Ющенко вимагав від Уряду домовлятися про погашення боргів таки за ціною 130 доларів. Бажана ціна на 2008 - 179, а не 315 доларів. А у новому спільному підприємству, яке мало б продавати газ в Україні, "Газпрому" має належати лише чверть активів.

  Наступного тижня українська делегація знову вирушає до Москви. Чи вплине публічна перепалка між Президентом та Урядом, можна буде дізнатися вже 11 березня.  

  Олександр Аргат, Андрій Поставець, 5 канал
  Попередній матеріал
  Столична влада називає анонсований страйк перевізників шантажем
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...