5 канал

Юридичних механізмів обміняти Савченко дуже мало, і всі вони є довготривалими - представник Мін'юсту

При обміні Надії Савченко можуть бути використані механізми міжнародних конвенцій шляхом двостороннього помилування засуджених

Юридичні механізми повернення української льотчиці Надії Савченко в Україну є, але вони досить складні і довготривалі. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

"Існують механізми як юридичні, так і політичні. Юридичних механізмів дуже мало. Росія робить усе для того, щоб не визнавати рішення міжнародних судів. Відповідно, ті можливості, які в нас залишаються, дуже обмежені. Мабуть, інша головна причина, що вони ніколи не є терміновими. Будь-яка юридична процедура займає певний час", - зазначив він.

Відповідаючи на запитання, що мав на увазі Президент, коли сказав, що готовий скористатися своїм конституційним правом і обміняти Савченко, заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції сказав: "Я думаю, Президент мав на увазі політичні шляхи розв'язку цього питання, а їх насправді безліч, тому що існують переговори в рамках Мінського процесу, навіть незважаючи на те, що на певний час, я так розумію, Росія наразі відмовляється визнавати Надію Савченко частиною цього процесу, але це можливо. Можливі способи обміну осіб, засуджених у певних країнах шляхом помилування і фізичного їх обміну. Тобто коли наявна воля політична, це зробити можна", - зауважив Петухов.

Нагадаємо, акції за звільнення Надії Савченко прокотилися світом. Напередодні ж Президент України Петро Порошенко закликав лідерів країн ЄС та США посилити тиск на РФ задля звільнення української льотчиці. Представники Євросоюзу і Сполучених Штатів висунули вимоги до РФ щодо негайного звільнення викраденої українки.

Попередній матеріал
В Одесі внаслідок нападу на інкасаторський автомобіль двоє людей загинуло
Наступний матеріал
У Києві покажуть новітні українські розробки, завдяки яким військові можуть бачити і чути за десятки кілометрів
Теги:
Loading...

Савченко припинила сухе голодування ще вчора ввечері - журналіст

Президент спілкується з родиною Савченко - радник глави держави

Україна просить Німеччину направити лікарів до Савченко в Росію - посол

Могеріні закликала негайно звільнити Надію Савченко: "Це буде дотримання зобов'язань, які взяла на себе Москва"

Журналістка прокоментувала останні події під СІЗО, де перебуває Савченко

5 канал - трансляція наживо