Ю.Єхануров:Заступник голови «Газпрому» пропонував Україні 230 доларів за тисячу кубометрів

  Російська сторона в результаті довгих переговорів здала свої позиції і погодилася на пропозиції з боку українських представників.

  «Розривання ціни газу і транзиту розпочалося під час переговорного процесу в другому кварталі 2005 року. Відповідно до угоди 2001 року, між Україною і РФ і Газпромом і НАКОМ нафтогаз України треба підписувати урядові протоколи до 1 липня. Урядова делегація яка працювала отримала чіткі вказівки тодішнього прем’єр міністра про нову ситуацію: треба було ввести обов’язково нового посередника. І проти цього посередника категорично повстало Туркменістан, ну і РФ видно теж його не дуже вітала. У зв’язку із цим, були зірвані переговори і в перше з 2002 року українська сторона не підписала міжурядову угоду. Мова іде про компанію ІТЕРА. Вийшло так, що станом на 1 липня нічого не підписали, а потім Російська сторона з’явилася 27 серпня»

  Вдалося вирвати ціну 95 і підняти транзит у півтора раза. Замість 1,09 стало 1,6, заявив екс-міністр України Юрій Єхануров в ефірі «5 каналу»

  Попередній матеріал
  В.Фесенко:Росія ще не досконало володіє авіаційною промисловістю
  Наступний матеріал
  Ю.Єхануров:Партія «Наша Україна буде і надалі підтримувати екс-Президента В.Ющенка
  Теги: