flickr.com

Україна вимагає від Кремля пояснень щодо російських військ біля кордонів

  Київ вимагає від Російської Федерації пояснень з приводу зосередження вздовж українсько-російського кордону російських військовослужбовців і військової техніки.

  Про це заявив речник МЗС Євген Перебийніс.

  "За інформацією компетентних органів України, Російська Федерація зосередила вздовж російсько-українського державного кордону більше 50 тисяч російських військовослужбовців, які перебувають у стані повної бойової готовності, розгорнула в безпосередній близькості до території України озброєння і військову техніку, яка раніше не дислокувалася в прикордонних районах РФ ", - заявив дипломат.

  За його словами, така діяльність Росії суперечить міжнародним зобов'язанням російської сторони, в тому числі в контексті Мінських домовленостей, а також підриває міжнародні зусилля, спрямовані на деескалацію ситуації на Сході України.
  Перебійніс зазначив, що згідно Віденським документом про заходи зміцнення довіри та безпеки, Росія зобов'язана надати відповідні роз'яснення протягом 48 годин з моменту отримання запиту, тобто 22 січня.
  У разі надходження незадовільної відповіді Україна залишає за собою право вимагати двосторонніх консультацій або багатосторонню зустріч держав-учасників Віденського документа під керівництвом чинного голови ОБСЄ, підкреслив речник МЗС.

  Попередній матеріал
  Освенцим визволяли українці – МЗС Польщі
  Наступний матеріал
  Переговори по "літньому" пакету щодо постачання газу почнуться найближчим часом - "Нафтогаз"

  Батальйон Нацгвардії охоронятиме кордон з Придністров‘ям

  Дві батальйонно-тактичні групи збройних сил РФ перетнули кордон з Україною – РНБО

  Росія дозволила українцям і далі в'їжджати у країну без закордонного паспорта

  Росія розміщує вздовж кордону техніку, з якої обстрілюється територія України - Лисенко