Європарламент
Європарламент Фото newposts.ge

Європарламент остаточно затвердив механізм призупинення безвізу

  Саме з цим документом пов'язували затримку зі скасуванням віз для українців

  У вівторок, 14 лютого, Європейський парламент остаточно погодив раніше проголосований механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС із третіми країнами. Про це повідомляє УНІАН.

  Як зазначається, депутати не виступали за додаткове обговорення, тому текст документу був погоджений за процедурою умовчання.

  "Відповідно до правила 231 параграфа 4 не було запиту щодо голосування цього корегендуму, який ми оголосили вчора (13 лютого) о п’ятій вечора", – проголосила головуючий.

  Раніше під час відкриття пленарної сесії 13 лютого президент Європарламенту Антоніо Таяні проголосив, що в разі, якщо протягом 24 години не збереться певна кількість депутатів, які забажають обговорювати цей документ, механізм тимчасового призупинення безвізу буде затверджений остаточно.

  Як відомо, механізм тимчасового призупинення безвізу ухвалили у грудні минулого року, після чого документ зазнав юридичної та стилістичної правки, яка на зміст не вплинула. Євродепутати могли заперечити тільки в разі виявлення помилки в документі, але не могли оскаржити його зміст.

  Згідно процедури, тепер очікується, що рішення буде затверджено Радою ЄС 27 лютого, після чого можуть бути розпочаті міжінституційні переговори в Європарламенті, Раді ЄС та президентстві в ЄС щодо надання безвізового режиму Україні.

  Довідково: Корегендум – відредагований та перекладений всіма офіційними мовами ЄС законопроект.

  Нагадаємо, 10 лютого Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Україна отримає безвіз до літа.

  Попередній матеріал
  Нижня палата парламенту Канади ратифікувала Угоду про ЗВТ з Україною
  Наступний матеріал
  Росія таємно розгорнула нові крилаті ракети, порушивши договір про їх ліквідацію – NewYorkTimes
  Loading...

  Францію критикують за зволікання з безвізом для України

  Юнкер заявив, що Україна отримає безвіз до літа

  Гройсман: Рішення ЄС по безвізу для України може бути прийнято до червня 2017 року