rbc.ua

Європарламент може розглянути питання безвізу для України до 24 листопада – євродепутат

  Наразі узгодження питання безвізового режиму повністю залежить від ухвали відповідного рішення Радою ЄС

  Доповідач з візового питання у Європарламенті Марія Габріел заявляє, що питання надання Україні безвізового режиму може бути проголосоване в парламенті ще до саміту ЄС-Україна, який відбудеться 24 листопада. Втім, спершу свою позицію щодо цього питання повинна узгодити Рада ЄС. Про це євродепутат розповіла виданню "DW".

  Габріел наголосила, що "м'яч зараз на боці Ради ЄС, яка має ухвалити рішення". Після цього розпочнуться узгодження між основними європейськими інституціями – Єврокомісією, ЄП та Радою ЄС.

  Згідно із поясненнями євродепутата, після ухвалення рішення Радою ЄС переговори можуть відбутись "справді швидко" і голосування на пленарному засіданні ЄП може відбутись щойно буде узгоджено спільний текст. Вона уточнила: "Наступна пленарна сесія розпочинається 21 листопада, і тоді, теоретично, настане час (для ухвалення рішення – 5.ua)".

  "Ми отримали певні сигнали сильної політичної підтримки від деяких лідерів держав та друзів України, які, я сподіваюсь, вплинуть на прийняття Радою ЄС швидкого і справедливого рішення для українських громадян", – зазначила Габріел, проте, не уточнивши, наскільки швидко це може відбутися.

  Нагадаємо, Президент Петро Порошенко висловив впевненість у тому, що безвіз буде запроваджено до проведення Саміту "Україна-ЄС" у Брюсселі 24 листопада.

  У свою чергу, у Раді Євросоюзу розповіли, що гальмує прийняття рішення щодо безвізового режиму для України.

  Попередній матеріал
  Бойовики обстріляли школу в Мар'їнці – поліція
  Наступний матеріал
  Троян: найближчим часом Німеччина надасть інформацію у справі Шеремета

  У Раді Євросоюзу розповіли, що гальмує безвіз для України

  Президент назвав точну дату, коли будуть підписані документи про надання Україні безвізового режиму

  Шлінчак назвав найоптимістичніший термін запровадження безвізового режиму з ЄС

  Нідерланди підтримають безвіз для України – Рютте