Марія Габріель
Марія Габріель lenta.ru

Євродепутат: Міжінституційні домовленості щодо безвізу для України проголосують в ЄП у березні

  Марія Габріель підкреслила, що Україна для Євросоюзу – ключовий партнер

  Міжінституційні домовленості щодо безвізу для України можуть бути проголосовані у профільному Комітеті Європарламенту вже у другому тижні березня. Про це повідомила депутат Європейського парламенту Марія Габріель, передає УНІАН.

  "Це було перше та останнє обговорення в рамках міжінституційних переговорів. У четвер (2 березня) Комітет постійних представників країн-членів ЄС (COREPER) затвердить домовлений текст, після чого до Комітету ЄП буде надісланий лист, що означає, що парламент може продовжувати в Комітеті – проголосувати в LIBE (Комітет з цивільних свобод), потім на пленарному засіданні", – повідомила Габріель.

  Крім того, вона зазначила: "Вам відомо, що завжди є можливість внести поправки – чи на Комітеті, чи на пленарному засіданні. Тому COREPER знову має досягти домовленостей (з приводу тексту), після цього має бути рішення Ради ЄС, потім – підписання, оприлюднення в Офіційному журналі і потім – 20 днів, після чого рішення набере сили".

  Відповідаючи на запитання, коли саме LIBE зможе проголосувати погоджене рішення, євродепутат відповіла, що це станеться у другому чи третьому тижні березня. "Я буду робити все можливе, щоб це сталося на другому тижні. Тоді на першому тижні квітня це буде проголосовано на пленарному засіданні. Потім має буде затвердження з боку COREPER", – прокоментувала необхідну процедуру Габріель.

  Політик також повідомила, що під час переговорів відбулося "дуже добре обговорення з Радою та Комісією".

  "З самого початку у нас було дуже добре співробітництво. Для нас це був важливий крок. Українська сторона виконала всі вимоги. Для було дуже важливо мати ці домовленості сьогодні та намагатися прискорити процедуру, зробити це якомога скоріше", – підкреслила євродепутат.

  Також Габріель нагадала, що з самого початку ЄП "зайняв чітку позицію з цього питання – вимоги виконані". "Я впевнена, що під час голосування в рамках пленарного засідання ця пропозиція буде підтримана більшістю, тому що це – про підтримку наших партнерів, про те, як наблизити українських громадян до ЄС у такий важкий час. Україна для нас – ключовий партнер", – запевнила вона. 

  Як повідомляв 5.UA, 28 лютого в ЄС досягли попередньої домовленості про скасування віз для України.

  Нагадаємо, у понеділок, 27 лютого, Рада Європейського Союзу ухвалила надання безвізового режиму Грузії та механізм тимчасового призупинення дії безвізового режиму ЄС з третіми країнами.

  Попередній матеріал
  "Крізь крижану тишу ночі": як українські військові опановують мистецтво ведення бою вночі
  Наступний матеріал
  У перший день весни на українців чекає приголомшлива погода
  Loading...

  Францію критикують за зволікання з безвізом для України

  Рада ЄС ухвалила безвізовий режим для Грузії

  У ЄС досягли попередньої домовленості про скасування віз для України