ЄС запроваджує нову програму на підтримку боротьби України з корупцією: бюджет – €16 мільйонів

Україна отримає не гроші, а допомогу експертів, гранти та провідні технології

Данія та Європейський Союз сприятимуть у боротьбі України з корупцією. Зокрема, для цього запроваджують нову програму. Її загальний бюджет - 16 мільйонів євро. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, гроші Україні не надаватимуть. Натомість, вітчизняним експертам варто розраховувати на допомогу європейських спеціалістів і гранти. Крім того, планують залучити також нові європейські технології. Як стало відомо, західні спеціалісти працюватимуть з українськими антикорупційними відомствами та нардепами.

За словами Єврокомісара з питань розширення та політики добросусідства Йогеннесса Гана, ЄС підтримує запровадження в Україні електронного декларування. Однак, на Заході занепокоєні спробами змінити законодавство.

Крім того, як зазначив Ган, Україна має і надалі впроваджувати антикорупційні реформи.

"Реформи повинні мати незворотній характер. Ми вітаємо започаткування системи електронного декларування, але ми дуже стурбовані будь-якими спробами, зокрема і через Верховну Раду, зіпсувати ідею, яка лежить за цією системою. Наскільки нам відомо, уже є сформульовані певні законодавчі зміни, які можуть серйозно зашкодити цим антикорупційним заходам", - повідомив Єврокомісар.

Крім того, директор НАБУ Артем Ситник додав: "По-перше, ми отримуємо політичну підтримку, яка для нас дуже важлива. По-друге, щоб не було зловживань, що це наші внутрішні забаганки НАБУ - автономне прослуховування, антикорупційний суд. Щойно приїхали експерти ЄС і зазначили, що це дійсно правильні ініціативи і вони будуть їх підтримувати".

Як повідомлялося, напередодні Єврокомісар заявив, що "відносини між Україною та ЄС - це постійний марафон, в якому треба рухатися вперед".

Попередній матеріал
Порошенко анонсував масштабну приватизацію
Наступний матеріал
Березовець: головні інфраструктурні проекти Криму "освоюють" Ротенберг і Путін

Єврокомісар: "Відносини між Україною та ЄС - це постійний марафон, в якому треба рухатися вперед"

Питання безвізового режиму для українців на етапі остаточного вирішення – єврокомісар Ган

Прес-конференція, на якій Європейський Комісар оголосить нову програму підтримки українських органів боротьби проти корупції - відео

В Антикорупційній прокуратурі розслідують 206 кримінальних проваджень