5.ua

ЄС і США готові до запровадження третього етапу санкцій проти РФ

  До запровадження третього етапу санкцій проти Росії повністю готові Сполучені штати та Євросоюз. Обмеження щодо цілих секторів російської економіки почнуть діяти, якщо Кремль заважатиме проведенню президентських виборів в Україні 25-го травня. Про це домовилися представники США та ЄС на зустрічі в Лондоні. Деталей  узгоджених обмежень Вашингтон і Брюссель поки що не оприлюднюють. Але зазначають - санкції третьої стадії ізолюють, зокрема, російську оборонну промисловість і нафтогазову сферу.


  Готується ЄС і протидіяти газовому тиску з боку Москви. Країни Вишеградської четвірки вже розробили регіональний механізм солідарності в постачанні блакитного палива.

  Для підтримки ж української економіки, Євросоюз від сьогодні скасував ввізне мито на вироби цілої низки галузей вітчизняної промисловості. Такі умови діятимуть до 1 листопада. Очікується, що до того часу буде підписано договір про вільну торгівлю з Україною, який є частиною угоди про асоціацію.

  Нагадаємо, 21 березня Україна підписала політичну частину угоди про асоціацію з ЄС. Економічну частину - збираються підписати після президентських виборів - і вже до кінця цього року.

  Олександр Войтко
  Попередній матеріал
  На Львівщині обурені місцеві мешканці перекрили трасу Ковель-Львів
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку відкрито музей подій 11 вересня 2001 року