5.ua

Яценюк розповів про три напрямки реформування місцевого самоврядування

  У Плані дій "Відновлення країни" Уряд передбачає децентралізацію влади, зокрема проведення бюджетної децентралізації, запровадження  на засіданні Уряду 3 вересня, повідомляє "Урядовий портал".


  Арсеній Яценюк нагадав, що в парламенті України знаходиться законопроект про бюджетну децентралізацію, який був схвалений бюджетним комітетом Верховної Ради. Тому він звернувся до парламентарів із тим, щоб наступного тижня цей законопроект був ухвалений ВР.
  "У нас є на сьогоднішньому етапі прорахований, правильний і адекватний перший етап бюджетної децентралізації. Приймайте його в першому читанні і будемо проводити дискусію. Якщо у вас є кращий – покажіть", - зазнчив глава уряду.

  Яценюк також наголосив на необхідності ввести трирівневу структуру місцевого самоврядування (регіон, район, громада), для чого потрібні зміни до Конституції України: "Бюджетну і фінансову децентралізацію Уряд проведе, тому що це компетенція Уряду. А Конституція – це той документ, який повинен бути прийнятий у співпраці Парламенту і Президента. На жаль, поки що такої результативної співпраці з боку Парламенту не спостерігається".

  Також Уряд планує закріпити за органами місцевого самоврядування дохідну базу, що передбачено урядовим проектом змін до Бюджетного кодексу.

  Окрім того, за словами глави Уряду, необхідно стимулювати укрупнення громад, але не тим шляхом, "яким ішли десять років тому - через адміністративну реформу адміністративними методами".

  Для цього, на переконання Арсенія Яценюка, необхідні виключно економічні стимули.
  "Зібралися, прийняли рішення самостійно, добровільно, і об'єднали територіальну громаду. Така громада отримає більше грошей, більше повноважень і, відповідно, - більше можливостей", - повідомив Арсеній Яценюк.
  Попередній матеріал
  Гелетей розповів про підготовку до оборони Маріуполя та інших міст країни
  Наступний матеріал
  Російські окупанти нарощують сили на кордоні та штурмують Донецький аеропорт - РНБО
  Теги:
  Loading...