5.ua

Яценюк: переговори між Україною і Росією зараз неможливі

  Двосторонні переговори між Україною і Росією – на сьогодні неможливі. Таке під час третього загальноукраїнського круглого столу національної єдності у Миколаєві заявив прем'єр Арсеній Яценюк.


  За його словами, спочатку Україна пропонує відновити відносини у чотиристоронньому форматі: Україна, ЄС, США і Росія. Таким чином прем'єр висловився за другий раунд женевських переговорів. Крім того, глава уряду закликав Росію дотримуватися уже підписаних угод. Він наголосив: Україні не потрібні братні стосунки, бо "ми чогось постійно менші брати. Рівні стосунки! З родичами ми якось самі розберемося".

  "В сьогоднішніх умовах я вважаю, що двосторонні переговори між Україною й Росією не можуть розглядатися. Росія здійснила військову агресію на території України. Росія порушила міжнародне право. Росія знищила систему європейської безпеки і ще й наплювала на статут організації, де Україна і Росія – а то вони забули, що Україна була співзасновником ООН – є співзасновником. Тому, щоб мати стосунки з Росією – ми пропонуємо спочатку взагалі відновити ці стосунки у чотиристоронньому форматі, а потім будем бачити", – заявив Арсеній Яценюк.

  Так прем’єр відреагував на пропозицію олігарха-регіонала російського походження Новинського про початок співпраці з терористами і російськими агресорами - це, мовляв, сприятиме подоланню кризи.

  Нагадаємо, третій раунд національного круглого столу стартував сьогодні у Миколаєві. Раніше його планували провести у Донецьку. 

  Попередній матеріал
  Російські військові літаки порушили повітряний простір Південної Кореї
  Наступний матеріал
  Корупція послабила здатність України захищатися – Байден
  Теги:
  Loading...