5.ua

Яценюк доручив провести експертизу армійського спорядження, яке закуповує Міноборони

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив провести експертизу армійського одягу та спорядження, яке закуповується Міністерством оборони України. Про це Глава Уряду 3 жовтня повідомив по завершенні ознайомлення із спорядженням та робочої наради з питань підготовки ЗСУ до виконання завдань в осінньо-зимовий період.


  Він повідомив, що на цій нараді була ухвалена низка рішень. Зокрема, неосвоєний залишок коштів у розмірі 2,6 мільярда гривень вже розписаний "і робляться відповідні державні замовлення" для армії.

  В той же час Арсеній Яценюк зазначив, що "викликає запитання" теплоефективність одягу та оснащення, які зараз закуповуються: "Якщо там написано на мінус 15, це означає мінус 5. Міністерство оборони зараз проведе повну ретельну експертизу всього, що закуповується. Перевірка на предмет реального теплозабезпечення і теплоефективності спальних мішків, одягу і взуття".

  Він підкреслив, що має бути негайно закуплено 5 тисяч спальних мішків нового класу: "Міністр оборони заявив, що є новий клас спальних мішків, вартість яких - 600 гривень з урахуванням покриття проти вологості. 5 тисяч таких спальних мішків повинно бути негайно закуплено. За даними Генерального штабу, вже проведені попередні переговори, і такий проект готовий".

  Також відбудеться звірка вартості закупівель, здійснених Національною гвардією, Прикордонною службою, Міністерством оборони і іншими військовими формуваннями, а також перевірка достовірності даних щодо визначеної калорійності харчування бійців: "Написано 4700 кілокалорій на добу, тепер треба усвідомити, яка реальність".

  Арсеній Яценюк також наголосив на нестачі аптечок для військових: "Аптечка натівського стандарту в середньому коштує 100 доларів. Декілька тисяч аптечок нам прийшли як гуманітарна допомога. Інші - в медичних частинах, де є хірурги, лікарі. Забезпечення необхідною кількістю тих медичних препаратів і лікарських засобів, які необхідні, щоб врятувати життя".

  Він зазначив, що у зв’язку із початком сезону дощів і холодів, підвищується ризик респіраторних захворювань в армії.

  "Тому завдання - закупівля і роздача медичних препаратів для українських військовослужбовців, в тому числі, у випадку епідемії за рішенням Міністерства охорони здоров'я - вакцинація українських військовослужбовців", - підкреслив Глава Уряду.

  Потребує вирішення і питання броньованого медичного транспорту. Арсеній Яценюк повідомив, що декілька одиниць зараз було закуплено, і до кінця поточного року необхідно  на базі БТР-70 і вантажних автомобілів «переробити, забронювати, щоби з'явилася медична техніка, яка дасть можливість з зони бойових дій перевезти військовослужбовців».

  Арсеній Яценюк також нагадав, що Уряд виділив 117 мільйонів гривень на відновлення казарм для військовослужбовців, які переїхали з Криму:  "Зараз разом із представниками обласних державних адміністрацій Міністерство оборони зобов'язане проїхатися по всіх територіях, - а  це Миколаїв і Одеса в першу чергу, і забезпечити, щоб там було тепло і щоб люди перезимували".

  Щодо паливно-мастильних матеріалів, Глава Уряду повідомив, що їх обсяги законтрактовані на три місяці: "За інформацією, наданою Міністерством оборони, ми очікуємо постачання паливно-мастильних матеріалів для того, щоб перебути зиму".

   "Можу констатувати, що процес розпочався, але дуже далеко до завершення цього процесу. Можна буде пересвідчитися в достовірності тільки тоді, коли це дійде до кожного солдата в зону бойових дій", – зазначив Глава Уряду.
  Попередній матеріал
  "5 канал" знову в ефірі після "мінування"
  Наступний матеріал
  В Малі бойовики розстріляли дев'ятьох миротворців ООН
  Теги:
  Loading...