mil.gov.ua

Якщо Україна вирішить змінити позаблоковий статус, ми це поважатимемо - генсек НАТО

  7 серпня Президент України Петро Порошенко провів зустріч з генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном. Про це повідомляє прес-служба глави держави.


  Під час зустрічі Порошенко наголосив на важливості поглиблення співпраці між Україною і НАТО.

  Він наголосив, що Україна зараз стала об'єктом агресії і відзначив терористичний характер організацій, які діють на території Луганської та Донецької областей. Президент зазначив, що Україна стурбована можливістю ескалації подальшої агресії, і в цій ситуації для неї є дуже важливою "ефективна взаємодія з НАТО".

  Підготовлена низка пропозицій для розвитку співробітництва з Альянсом у напрямах навчання військових, постачання обладнання та налагодження механізму "кризових консультацій".

  Глава держави відзначив, що Україна та НАТО мають значний потенціал співробітництва, зокрема в військово-технічній, авіаційній та космічній сферах. Також, значний цивільно-інженерний потенціал НАТО міг би стати у великій пригоді Україні для відновлення зруйнованої інфраструктури на Донбасі, як це раніше відбулось в ході ліквідації техногенної аварії в Харкові.

  У свою чергу Андерс Фог Расмуссен зауважив, що це його перший візит в Україну з 2011 року.

  Він наголосив, що, згідно із рішенням Бухарестського Саміту 2008 року, НАТО залишає двері відкритими для України і визнає, що кожна країна має право на власне самовизначення.

  "Сьогодні в Україні діє закон, який визначає її позаблоковий статус. Ми це поважаємо. Якщо Україна вирішить змінити цей закон, ми це також поважатимемо", - заявив генсек НАТО.

  У відповідь Петро Порошенко звернув увагу Андерса Фог Расмуссена на те, що внаслідок подій останніх місяців серед українців спостерігається значне зростання числа прихильників євроатлантичного курсу України, і це не можна не враховувати у перспективі.

  Згідно з повідомленням, Порошенко і Расмуссен детально обговорили питання поглиблення подальшої співпраці в контексті формування порядку денного засідання Комісії Україна-НАТО, що відбудеться вже за 4 тижні, та внесення українського питання до декларації Саміту НАТО, що пройде в Уельсі, Великобританія 4-5 вересня 2014 р.
  Попередній матеріал
  Савченко влаштовують побутові умови в СІЗО
  Наступний матеріал
  Терористи активізувалися в районі Луганська - Тимчук
  Loading...