5.ua

Як відбувалося підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС

  Угода про асоціацію з ЄС - перший крок до набуття Україною членства в Євросоюзі в майбутньому.

  Про це після церемонії підписання політичної частини документа у Брюсселі заявив Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. За його словами, сам договір про асоціацію не призведе до швидкого поліпшення ситуації в Україні, але дасть українцям європейське майбутнє.

  Далі європейці зачиняються. Майже 30 глав держав. За круглим столом стартує підписання 5-ти кілограмової Угоди. А точніше її політичної частини. На все про все пішло не більше 25 хвилин.

  Після підписання до журналістів вийшов прем'єр-міністр України. Перше запитання, яке йому задали журналісти було не про Угоду про асоціацію, а про Росію. Як після підписання будувати відносини з Федерацією?

  Що ж до України, то це був перший крок до членства в ЄС, сказав Яценюк. Далі – вже відомі фрази прем'єра. Добре після підписання не буде. Принаймні – завтра.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: І треба тепер дуже важкою працею принести зміни в Україну, щоб українці відчули, що життя зміниться на краще, що в Україні будуть незалежні суди, що в Україні буде подолана корупція. І саме тому, я не обіцяю покращення ні сьогодні ні завтра, але післязавтра у нас буде європейське майбутнє.

  Згідно з підписаною Угодою, Україна консультуватиметься з Європою щодо питань зовнішньої безпеки та територіальної цілісності. Європейці обіцяють гроші. А ще безмитне ввезення українських товарів. Як мінімум на півроку. «Страшилки» про негативні наслідки підписаної угоди – європейці як один відкидають.

  Костянтин Єлісєєв: Мовляв, для підписання цієї угоди ми маємо повністю поміняти колії залізничні, це нонсенс, це дезінформація. Жодною мірою ця угода ці вимоги не ставить. В самій Європі, є різна ширина залізничних колій. Але попереднє керівництво спекулювало саме такими страшилками

  Економічна частина Угоди про асоціацію може бути підписана лише після Президентських виборів. А підписану політичну частину має ще ратифікувати український парламент.

  Анна Мірошниченко, Микола Лєбєдєв, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЄС назвав імена чиновників, яких внесли в розширений санкційний список
  Наступний матеріал
  У Липецьку закрито кондитерську фабрику "Рошен"
  Теги:
  Loading...