Facebook / Петро Порошенко

Як відбулась зустріч Петра Порошенка та Дональда Трампа – великий підсумковий сюжет

Впродовж години говорили про американські інвестиції в українську економіку та нагальне питання розміщення миротворчих сил на сході України

Співпраця України та США на підтримку українських реформ ефективно триватиме й надалі. Про це під час зустрічі у Нью-Йорку домовилися Президенти України Петро Порошенко та США Дональд Трамп. Впродовж години говорили й про американські інвестиції в українську економіку та нагальне питання розміщення миротворчих сил на сході України. Про перебіг зустрічі – в сюжеті "5 каналу".

З усіх боків – кордони поліції. Підвищені заходи безпеки. Готель у центрі Нью-Йорка, де відбудеться зустріч Президентів. Першим на місце приїжджає кортеж Дональда Трампа. Це вже друга зустріч Президентів Трампа і Порошенка. Перша відбулася у червні у Вашингтоні. Тоді господар Білого дому тільки починав знайомитися з ситуацією в Україні.

Тепер, каже український посол, керівництво Сполучених Штатів добре орієнтується і в політичних процесах офіційного Києва, і в питаннях російської агресії на сході. "Ці три місяці, ви знаєте, відбулися візити і міністра оборони в Україну, є домовленості, і ми їх реалізуємо по міністру енергетики. У нас пішла співпраця і товарообіг збільшився в 2,5 рази", – розповідає Валерій Чалий.

"Відверта і дуже позитивна": Друга заокеанська зустріч Порошенка і Трампа у фото

/
/
/
/
/

Саме з економіки та інвестиційних питань починають свою зустріч глави держав. "Компанії зараз йдуть до України дуже рішуче. Вони бачать там величезний потенціал. Тож прошу вас – подбайте про них", – каже Трамп. Порошенко відповідає: "Я насправді щасливий чути такі слова про гарний прогрес, який ми продемонстрували після нашої останньої зустрічі".

Далі – журналістів і телекамери просять залишити залу. Вже за зачиненими дверима Президенти впродовж години говорили про українські реформи, російську агресію і, головне, можливість розміщення миротворчої місії ООН в Україні.

"Сполучені Штати Америки повністю підтримали пропозиції України, мої пропозиції, які були озвучені ще в 2015 році щодо розміщення на сході України, на окупованій території, миротворців з мандатом Ради безпеки ООН. Я підкреслюю і наголошую – української позиції, яка передбачає мандат на всю окуповану територію на сході України, включаючи неконтрольовану ділянку україно-російського кордону, яка виключить можливість проникнення російських військ, російського озброєння, російської амуніції", – зазначає український Президент.

Про необхідність миротворчої місії ООН українська делегація говорила на кожній зустрічі і під час кожного виступу в рамках Генеральної Асамблеї. Підтримку Сполучених Штатів отримала. Керівники Європейського союзу теж "за". Тепер сторони шукають формат: як обійти бюрократичні правила, які можуть затягнути початок місії. І головне – як не дозволити Росії знищити українську ініціативу про блакитні шоломи.

Ірина Герасимова, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": актор театру і кіно, людина-епоха Анатолій Хостікоєв в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Стріляти, керувати БТРом й допомагати пораненим: як проходять тренування солдатів у Кропивницькому
Loading...

Геращенко: Порошенку вдалося встановити "особистий контакт" з Трампом

У Білому домі повідомили, скільки триватиме зустріч Порошенка з Трампом

Порошенко і Трамп обговорять питання звільнення українських заручників

Порошенко і Трамп можуть обговорити миротворців на Донбасі - Волкер

Чалий розповів, про що говоритимуть Порошенко і Трамп

Білий дім назвав дату зустрічі Трампа та Порошенка