Нарада ОБСЄ у Варшаві
Нарада ОБСЄ у Варшаві Скріншот відео

Виступ представників Росії від окупованого Криму заблокували на нараді ОБСЄ: рішення підтримали декілька делегацій

  Представниця Канади також підкреслила, що у випадку, якщо ці росіяни продовжать виступати, то їх потрібно випровадити із зали

  Українська делегація заблокувала у вівторок, 11 вересня, виступ двох представників Росії від анексованого Криму під час робочого засідання з питань свободи ЗМІ на щорічній нараді ОБСЄ у Польщі з огляду виконання зобов’язань держав-учасниць.

  Йдеться про представників так званої громадської палати республіки Крим та кримськотатарської телерадіокомпанії "Millet", які виступали як представники від Росії, повідомляє власний "Укрінформ".

  Використовуючи право звертання уваги на порушення встановлених правил, член української офіційної делегації Андрій Чесноков наголосив на неприпустимості виступів представників РФ від анексованого Криму, оскільки півострів у світлі міжнародного права є територією України. Відтак ці особи виступають від неіснуючих організацій, що є прямим і свідомим порушенням норм ОБСЄ.

  Попри протести офіційної російської делегації, модератор робочої сесії погодилася з аргументами української сторони і заборонила виступи представників "російського" Криму.

  Позицію України підтримали також офіційні делегації США, Канади та ЄС, які наголосили на територіальній приналежності Криму до України і неприпустимості таких провокацій з боку російської сторони. Представниця Канади також підкреслила, що у випадку, якщо ці представники не виконають вказівок модератора і продовжуватимуть виступати, то їх потрібно випровадити із зали.

  Зазначимо, участь у щорічній нараді ОБСЄ беруть близько 1,5 тис. представників урядів і громадянського суспільства країн ОБСЄ і країн-партнерів.

  Мета конференції – перегляд зобов'язань, які взяли на себе уряди країн-членів у сфері дотримання фундаментальних прав і свобод людини, демократії, толерантності і протидії дискримінації. Крім того, під час наради порушуються питання свободи ЗМІ, прав мігрантів, подолання расизму та ксенофобії.

  Попередній матеріал
  Домашнє насильство: правоохоронцям дали право "виставляти" з квартири кривдників
  Наступний матеріал
  ДТП у Харкові: адвокат потерпілих вказала на підозрілі подробиці втечі нарколога Зайцевої

  На сході України "засвітилися" нові російські системи радіоелектронної боротьби – ЗМІ

  У Росії затримали понад 1 тис. незгодних із пенсійною реформою – ЗМІ

  Гримчак назвав дві умови відновлення подачі води до окупованого Криму

  "Картинки туристичного потоку": як РФ штучно створює черги на кордоні з Кримом

  Попри обмеження на Донбас прибула колона вантажівок із РФ

  У базі "Миротворця" опинився ще один російський актор