У Мінську розпочалася робота ТКГ
У Мінську розпочалася робота ТКГ twitter.com/BelarusMID

Звільнити "іхтамнєтов" і беркутівців: у Мінську бойовики оголосили "нову формулу" для обміну

  Перемовини щодо повернення в Україну політв'язнів Кремля, на жаль, були безрезультатними

  У п’ятницю, 4 травня, у Мінську відбулось чергове засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі. За його результатами, українська сторона наголосила: вирішення конфлікту можливе лише політико-дипломатичним шляхом. Про таке повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер на власній сторінці у Facebook.

  "Ескалація на Донбасі продовжується та посилюється – як по кількості обстрілів, так по типах зброї, що застосовується. Є загиблі та поранені… Українська сторона залишається відданою Мінським домовленостям і виконує всі взяті на себе зобов'язання, вирішення конфлікту можливе лише політико-дипломатичним шляхом", – зазначила вона.

  Крім того, попри наполягання вітчизняних дипломатів, делегація РФ знову відмовилася надати гарантії безпеки в районі Донецької фільтрувальної станції персоналу станції для її ремонту та спостерігачам ОБСЄ.

  "Для справжнього миру РФ має припинити постачати через неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону техніку, зброю, пальне; забезпечити безперешкодний доступ СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО включно із прилеглими до кордону районами, де відповідно до домовленостей, досягнутих у вересні 2014 року, мають бути створені зони безпеки під постійним спостереженням СММ ОБСЄ", – наголосила Оліфер.

  Також вона зазначила: розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської може відбутися за однієї умови – дотримання з боку ОРЛО семиденного періоду тиші.

  Знову сьогодні українці підтвердили готовність звільнити 23 громадян РФ, які перебувають у в’язницях за злочини проти територіальної цілісності і суверенітету України в обмін на звільнення політв'язнів, яких загратовано в РФ.

  "Ми досі не отримали відповіді представників РФ щодо цієї ініціативи. Також українська сторона висунула чергову ініціативу для звільнення заручників з ОРДЛО", – констатувала прес-секретар Кучми.

  Таку інформацію підтвердила й представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

  "Ми так і не почули відповіді від представників РФ на пропозицію передати їм 23 росіян, засуджених за злочини перед українською державою задля звільнення українців-політв'язнів Кремля. Росіяни стоять на своїй позиції: "Нас там нет", – зазначила дипломат на сторінці у Facebook.

  Натомість окупанти, за словами Геращенко, вносять до списків "ополчєнцев", а також вимагають негайного звільнення беркутівців та терористів.

  "Представники ОРДЛО, повністю контрольовані РФ, вносять цих росіян (російських військових, що воюють на Донбасі – ред.) до списків "ополчєнцев", вимагають від української сторони негайного звільнення беркутівців, терористів, росіян, вимагають передати їм понад 80 злочинців і кажуть, що віддадуть нам не більш як 15 наших громадян. Це неприйнятно", – наголосила представник України.

  Попередній матеріал
  Модернізація: в Києві метро та наземний транспорт матимуть єдину систему оплати проїзду
  Наступний матеріал
  Ворог обстріляв житлові будинки Зайцевого із 122-мм гармат