yle.fi

Вибори в парламент Великої Британії – Тереза Мей може втратити крісло глави уряду

  Мажоритарна система простої більшості, що діє у Британії, може серйозно вплинути на результати виборів

  Дострокові вибори до парламенту Великої Британії 8 червня стануть важливим моментом у визначенні питань виходу країни з Євросоюзу, а також нового референдуму про незалежність Шотландії. Новий парламент, ймовірно, буде представлений коаліційним урядом, а нинішня прем'єр-міністр Тереза Мей цілком може позбутися крісла глави уряду. Про це повідомляє ZN.UA.

  Відповідно до результатів опитування електоральних симпатій британців, у новому парламенті консерватори і лейбористи залишаться двома основними силами, що визначають траєкторію руху країни. Сумарна підтримка обох партій становить близько 80% і не дає шансів формування уряду без жодної з них.

  Консервативна партія нинішнього прем'єра Терези Мей зберігає лідерство з 43% підтримки. Однак лейбористи відстають лише на 7% від своїх головних конкурентів, що показує невеликий регрес за останній тиждень, однак і неймовірний успіх порівняно з квітнем. Тоді партію Джеремі Корбіна підтримували практично на 20% менше виборців, ніж партію Мей.

  Інші партії демонструють відносно невелику підтримку. Ліберал-демократів готові підтримати 8% виборців, "Партію незалежності" – 5%, Шотландську національну партію – 5%, "Зелених" – 2%.

  При цьому в Британії діє мажоритарна система простої більшості, що може серйозно вплинути на результати виборів. Прикладом впливу системи є результат "Партії незалежності" в 2015 році, коли партія отримала 12,6% голосів, але в парламенті посіла лише одне місце. Згідно з дослідженнями за 31 травня, Консервативна партія отримає 310 місць замість нинішніх 330, що означатиме нестачу 16 місць для одноосібного формування уряду. Лейбористи збільшать своє представництво на 28 місць до 257, а Шотландська партія втратить 4 місця, залишившись з 50. Ліберал-демократи отримають додаткове місце, збільшивши представництво до 10, а "Партія незалежності" втратить єдине своє місце в парламенті.

  Як повідомляв 5.UA, у Великій Британії лідер опозиції Джеремі Корбін закликав Терезу Мей піти у відставку з поста прем'єр-міністра через скорочення особового складу поліції. За словами Корбіна, 20 тисяч співробітників поліції були скорочені в період з 2010 по 2016 роки, коли Мей була міністром внутрішніх справ Британії.

  Попередній матеріал
  Настав час Росії заплатити за напад на наші вибори – Маккейн про посилення санкцій
  Наступний матеріал
  Полторак відвідав школу підготовки сержантів у Коджорі: Україна втілюватиме досвід Грузії
  Loading...

  "Зберегти крісло прем’єра": Терезу Мей закликають піти у відставку

  Мей заявила про необхідність боротьби з ісламським екстремізмом в кіберпросторі

  Директор соцгрупи "Рейтинг" розповів, як голосують українці

  Світові проблеми та політичний маскарад: на Сицилії стартує саміт G7

  Теракт у Манчестері: як Велика Британія оговтується після трагедії

  В аеропорту Лондона арештували підозрюваного у підготовці теракту