Вибори до Верховної Ради: західні ЗМІ кажуть про європейський вибір українців

  Волевиявлення українців - одна з головних тем у закордонних ЗМІ.


  Україна підтвердила курс на Європу. Видання "Дойче Велле" у своєму матеріалі розповідає про тріумф прозахідних сил в українському парламенті. Але додає: старі українські еліти досі у грі. Мовляв, у парламенті знову будуть колишні поплічники Януковича, що утворили "Опозиційний блок" і саме вони можуть ускладнити конструктивну роботу нової Ради.

  Складнощі новообраному українському парламенту пророкує і "Лос Анжелес Таймс". У своєму матеріалі на сайті видання автори підбивають перші підсумки голосування – кажуть: до Верховної ради України проходить прозахідна більшість, яка наголосила на готовності посилити співпрацю зі Сполученими Штатами та Європою. На думку журналістів, це може загострити і без того складні стосунки із Кремлем. Разом із тим американське видання припускає – складний процес реформ може нарешті зрушити з мертвої точки – завдяки новим обличчям у парламенті.

  Британський ресурс "БіБіСі" говорить про одностайне обрання Україною проєвропейського шляху. На думку авторів статті – колишні авторитетні гравці на українській політичній арені - комуністи та регіонали – втратили вплив на долю країни. Мовляв ці партійці отримають рекордно малу кількість місць у Верховній Раді, або ж і взагалі не пройдуть у парламент. Тож тепер головне завдання Порошенка – правильно використати ту силу, що опиниться у його руках після формування про західної коаліції.

  А от російські ЗМІ з привітаннями не поспішають. Англомовний ресурс "Раша Тудей" проєвропейський вибір заперечує – мовляв у низці східних областей більшість голосів набирає "Опозиційний Блок". Ресурс також заявляє про повну підтримку цієї партії з боку Дніпропетровщини. При цьому "Раша Тудей" визнає – перемогу ймовірно отримають партії орієнтовані на Захід. Утім з приводу цього російські журналісти жодних позитивних прогнозів не роблять.

  Ольга Дацюк
  Попередній матеріал
  В Одеській області затримано групу терористів, пов'язаних з Безлєром
  Наступний матеріал
  Результати виборів: опрацьовано 75,09% протоколів