5.ua

ВРУ знову вимагає від Криму зупинитись, а від Заходу – прокинутись

  Не встигли кримські сепаратисти оголосити, що вони незалежні, як російське МЗС вже визнало маріонеткових правителів півострова. Москва, пояснюючи кремлівське схвалення, послалася на ситуацію із Косово.

  Мовляв, чому тоді було легітимно, а зараз ні? Як відомо, весь світ заявив, що будь-якого іншого статусу Криму, окрім автономії у складі України – не визнає. Як спонукати світ до конкретики, щоби так і лишалося, і що робити із штампованими заявами сепаратистів у Криму – сьогодні думала Верховна Рада.

  Парламент збирається одразу після рішення Радбезу: створити Національну гвардію, задля чого оголосити часткову мобілізацію. Це станеться після затвердження Радою. В нацгвардію закличуть не юнаків. Колишній міністр оборони знає кого варто.

  Олександр Кузьмук, народний депутат, позафракційний: "Я прибічник того, щоб вона комплектувалася з офіцерів запасу".

  У рішенні РНБО також йдеться про потребу звернутися парламентом до держав-гарантів безпеки України.

  Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: "Ми нічого не просим, тільки одне: на нашу країну здійснена військова агресія. Ті, хто гарантували, що агресії не буде – заберіть звідси свої війська. А з іншого боку – повинні захистити незалежну суверенну державу".

  Таке звернення цього ж дня підтримує Верховна Рада.

  Олександр Турчинов, голова ВР: "ВР звертається до держав-підписантів Будапештського меморандуму, до США, королівства Великої Британії... про гарантії безпеки".

  Олександр Кузьмук, народний депутат, позафракційний: "Україна – позаблокова держава, але ніхто її не позбавляв права на союзників!"

  Ще одна постанова - Рада вважає майбутній кримський референдум незаконним і закликає кримчан не брати в ньому участі. А кримська Верховна Рада тим часом оголошує про незалежність регіону з наміром приєднатися до Росії.

  Мустафа Джемілєв, народний депутат, "Батьківщина": "Все решения так званой "Рады Крыма" – нелегитимны. Они принимают сепаратистские решения".

  Андрій Сенченко, народний депутат, "Батьківщина": "Ми все это проходили 20 лет назад – все те же люди, только Аксенов тогда был криминальным бригадиром, а сейчас решил стать криминальным генералом".

  Юрій Мірошніченко, народний депутат, ПР: "Ну звичайно нелегітимне рішення!"

  Зважаючи на таке – парламентКриму збираються розпустити. Механізм – черезКонституційний суд.

  Сергій Куніцин, представник в.о.президента у Криму: "Есть все основания для роспуска. Что обращаться – это все равно, что к двери обращаться".

  Юрій Мірошніченко, народний депутат, ПР: "Це не компетенція ВР, але КС може розглядати таке рішення".

  А персон, оголошених сепаратистами, ще притягнуть за кримінал – запевняє віце-прем’єр, який курує силовий блок. Щоправда, як їх затримуватимуть на малоконтрольованій території – поки загадка.

  Віталій Ярема, віце-прем’єр-міністр: "Вони знаходяться на території Криму під охороною місцевих сепаратистів... Я не буду розголошувати, що роблять спеціальні і оперативні органи, але ці люди обов’язково будуть притягнуті до кримінальної відповідальності".

  На питання, чому українські вояки не проявляють в Криму активних дій – міністр оборони має відповідь.

  Ігор Тенюх, в.о. міністра оборони: "Де-юре відкритої агресії немає – керівнцитво РФ не визнає причетність своїх військ до подій в Криму. По-друге, неоголошений правовий режим воєнного стану, без якого застосування збройних сил є незаконним. По-третє, застосування зброї буде представлено світовій спільноті, як застосування сили проти власного населення".

  Конфлікт продовжать вирішувати на рівні дипломатичному.

  Арсеній Яценюк, прем`єр-міністр України: "Співвідношення збройних сил України до збройних сил Росії, наприклад, в авіації – 1 до 98. Ми робимо все, щоб врегулювати конфлікт мирно, через дипломатичні канали".

  Ігор Тенюх, в.о. міністра оборони: "Подальші дії і підготовка повинні бути зосереджені в одному: ресурси – гроші, гроші, і ще раз гроші".

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал.

  Попередній матеріал
  П’ять зниклих в Криму українських громадських активістів знайшлися і вже на волі
  Наступний матеріал
  Віце-прем’єр Гройсман кардинально змінить тарифну політику країни
  Теги:
  Loading...