5.ua

ВРУ заборонила обговорювати українську Конституцію з Росією

  Питання конституційного устрою та зовнішньої політики України не обговорюватимуться на завтрашніх чотиристоронніх перемовах у Женеві. Таку заяву ухвалила Верховна Рада.

  Також депутати заборонили вітчизняним представникам вступати в міжнародну дискусію щодо адміністративно-територіального устрою, визначення статусу мов в Україні, умов проведення виборів президента і парламенту та участі України в міжнародних організаціях і союзах. Ці питання – наголосили в документі – стосуються внутрішньої компетенції держави.

  Натомість, депутати закликали учасників переговорів обговорити відновлення територіальної цілісності України в рамках міжнародно визнаних кордонів та забезпечення суверенітету на всій території, включно з автономною республікою Крим.

  "Ми їдемо з позицією, що на Сході України діють терористичні угрупування, які підтримуються Російською федерацією. В нас є відповідні докази цього, і як вже було заявлено раніше в МЗС, ці докази будуть передані міністру закордонних справ Лаврову, а також і іншим учасникам цієї зустрічі", – повідомив міністр.

  Водночас, свою участь у Женевських переговорах голова російського МЗС поки що не підтвердив. Утім, українська делегація готова й до відмови Москви – Андрій Дещиця запевнив, що в такому разі перемови пройдуть у тристоронньому форматі Україна-Євросоюз-Сполучені Штати.

  Попередній матеріал
  Бригинець: комуністи прийшли до ВРУ підслухати таємниці і передати в Москву
  Наступний матеріал
  Мінфін: Світовий банк збільшив суму першого траншу Україні до $750 млн