inforesist.org

ВР закликала світ визнати самопроголошені "ДНР" і "ЛНР" терористичними

  Верховна Рада України ухвалила Заяву "Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України".


  За відповідне рішення проголосували 236 депутатів, пише "Українська правда".

  При цьому, як повідомляється, Партія регіонів не голосувала, за винятком одного депутата. Відмовилися приймати цю заяву також фракції Комуністичної партії України і "За мир та стабільність".

  В заяві сказано, що, за наявними у компетентних органів України даними, терористичний акт збиття пасажирського літака Boeing-777 малайзійської авіакомпанії був здійснений бойовиками з використанням поставленого Російською Федерацією зенітно-ракетного комплексу "БУК", що обслуговувався російськими військовослужбовцями.

  "Внаслідок цього варварського акту загинули всі, хто перебував на борту літака. Він став можливим завдяки підтримці бойовиків з боку чинного керівництва Російської Федерації, забезпечення їх сучасною військовою технікою та зброєю, у тому числі ракетними комплексами для ураження повітряних цілей", - заявив український парламент.

  Такі дії та безвідповідальна політика російської влади, наголошують у заяві, що спрямовані проти України, фактично провокують акти міжнародного тероризму, в результаті яких гинуть не лише громадяни України, але й громадяни інших держав.

  Також депутати заявляють, що так дії РФ є актами військової агресії проти України, що мають всі ознаки міжнародної терористичної діяльності, уособленням якої є такі організації як Аль-Каїда та інші.

  "На цей же шлях стали і так звані самопроголошені організації – ДНР і ЛНР. Агресія Російської Федерації проти України вже стала загрозою життю і безпеці не лише українських, а й іноземних громадян, і набуває реальної загрози всьому світовому порядку", - йдеться в заяві.

  Верховна Рада України висловила співчуття родинам та близьким усіх загиблих унаслідок цього терористичного акту і звернулася до міжнародних та європейських організацій, лідерів країн світу з закликом вжити усіх необхідних заходів для розслідування обставин трагедії.

  Також український парламент закликав встановити та притягти до відповідальності винних у вчиненні терористичного акту і визнати самопроголошені організації "ДНР" і "ЛНР" терористичними.

  Крім цього, Рада просить світ вжити спільні з Україною заходи, у тому числі у військово-технічній сфері, спрямовані на припинення діяльності терористичних угрупувань, що ведуть військові дії проти України та є загрозою миру і стабільності в світі.
  Попередній матеріал
  Левченка видалили з Верховної Ради
  Наступний матеріал
  Росія буде жити за зимовим часом
  Loading...