Микола Білокопитов / Віче

ВР погодилась посилити відповідальність за злочини проти національної безпеки України

  Верховна Рада України ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" щодо відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України під час засідання у вівторок, 8 квітня. За-230 Проти-0 Утрималось-0 Не голосувало-31.

  Законом збільшено строки позбавлення волі за вчинення найтяжчих злочинів проти основ національної безпеки України. Відповідні зміни внесено до статей 110, 111, 113, 114, та 279 Кримінального кодексу.

  Законом також доповнено Кримінальний кодекс новою статтею 114-1, встановивши відповідальність за перешкоджання в особливий період законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до чинного закону.

  Згідно із законом, "перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. Те саме діяння, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років".

  Відповідний законопроект зареєстровано за №4524-1.

  Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада планувала розглянути питання про заборону політичних партій, що за словами Турчинова "стоять на позиціях сепаратизму та працюють на ворога". Також розглянуть питання у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням плану дій щодо лібералізації Європейським союзом візового режиму для України.

  Нагадаємо, що Верховна Рада не прийняла зміни до закону про місцеви вибори та планувала його ще раз розглянути у вівторок, 8 квітня.

  Попередній матеріал
  Турчинов: сепаратисти стріляли по міліції і кидали гранати
  Наступний матеріал
  Прикордонники попередили про відповідальність за напад на пункти пропуску
  Теги: