Відставка Луценка під питанням (розширено)

  Через скандал - у відставку. Міністр внутрішніх справ написав заяву про бажання скласти повноваження. Документ - вже на розгляді Верховної Ради. Однак, винним в інциденті у німецькому аеропорту Юрій Луценко себе не вважає. Урядовець називає неправдивою інформацію німецької преси, що він із сином влаштував п`яний дебош і побив поліцейських. Пан Луценко запевняє - некоректно повелися правоохоронці. Вони вже начебто навіть попросили вибачення.

  Зараз кар`єра голови МВС у руках депутатів. Відставку міністра має затвердити Верховна Рада. Та чи відбудеться це - під питанням. Сьогоді трибуну заблокувала Партія регіонів. Біло-блакитні обіцяють паралізували роботу парламенту аж доки не буде достеменно відомо, що звільнення міністра таки розглянуть. Але навіть після внесення цього питання до порядку денного - шансів небагато. Принаймні поки що.
  ***

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Давня народна звичка зметикувати на трьох у дорозі тут ні до чого. Юрій Луценко стверджує: він став жертвою не зеленого змія, а політичної провокації. Утім рятувати підмочену алкоголем репутацію заходився радикальними методами - написав заяву про відставку".

  Він пив, але лише келих пива під час обіду у франкфуртському аеропорті. Син не вживає взагалі - післяопераційна реабілітація. За версією Юрія Луценка, скандал під час реєстрації рейсу на Сеул влаштував зовсім не він. Співробітниця авіакомпанії "Люфтґанза", стверджує міністр, присікувалася до нього і не пускала на літак начебто через сп’яніння. Водночас викликати керівництво або провести аналіз на алкоголь - відмовилася. Луценка-молодшого поліцейський, буцімто, схопив за нещодавно прооперовану шию. Батько кинувся на захист, утім якими саме прийомами захищав нащадка - не уточнює. Інцидент було вичерпано, стверджує головний міліціонер, коли у справу втрутився начальник поліції землі Гессен.

  Юрій Луценко, міністр внутрішніх справ України: "Я повідомив начальника гессенської поліції пана Хефнера, що є два варіанти. або я подаю заяву в прокуратуру міста Франкфурта про необгрунтоване насилля щодо мене та мого сина, або я отримую офіційні вибачення. Пан Хефнер одразу, без коливань, повідомив, що приносить вибачення і попросив не тримати зла на поліцію та німеччину в цілому".

  "5 канал" зателефонував речнику франкфуртської поліції. Той факт вибачень німецьких правоохоронців перед українським міністром - спростував.

  Юрґен Лінкер, речник поліції Франкфурта: "Поліція не вибачалася перед паном Луценко, ми не підтверджуємо цього факту. Згідно з нашими законами, поліція зобов’язана зафіксувати будь-яке правопорушення. Інформація передається в незалежну державну адвокатуру. Експерти цієї установи мають оцінити обставини, за яких сталося порушення і вирішити, чи потрібно передавати справу до суду. Однак все це стосується звичайних громадян. У даному випадку ми маємо справу з політиком Вашої країни, який має дипломатичний статус, а це суттєво ускладнює справу".

  Щоб припинити спекуляції, Луценко і написав заяву про відставку. Політик не виключає: проти нього влаштували провокацію. Хто саме хотів його знеславити не каже, лише киває у бік опозиції та Секретаріату Президента.

  Тим часом під міністерством внутрішніх справ зібралися молодики з організації Патріот України. У них із собою пляшка горілки та два плавлених сирки. Віри у те, що Луценка скомпроментували, молоді патріоти не ймуть.

  У дорослих патріотів з Верховної Ради фантазія сягнула не далі, ніж у їхніх юних колег. Сесійну залу опозиція прикрасила антиалкогольними гаслами. На трибуні - пляшка оковитої та міліцейський кашкет. Особиста заява Луценка про відставку зареєстрована у парламенті, утім справа не зрушила з мертвої точки.  Щоб вибити крісло з-під міністра, біло-блакитним бракує голосів. Вони обіцяють блокувати роботу, допоки не назбирають необхідної кількості однодумців.

  На захист міністра-міліціонера стали депутати із БЮТу та НУ-НСу. Розглядати питання про відставку Луценка вони погоджуються лише після того, як отримають офіційну інформацію про німецький інцидент від міністерства закордонних справ.

  Намір Луценка піти з посади позитивно оцінив  Віктор Ющенко. Глава держави занепокоєний шкодою, завданою іміджеві України. Такої ж думки і другий президент України.

  Леонід Кучма, президент України (1994 - 2004): "Якщо він мужик, а він старається це демонструвати, так він повинен був подати у відставку і він подав".

  Леонід Кучма, якому за часів президентства теж закидали любов до міцних напоїв, каже: при ньому чиновники-п’яниці надовго не затримувалися. Максимум на день.

  Леонід Кучма, президент України (1994-2004): "Чого ж, були. На другий день не було".

  Ольга Кошеленко, Ольга Сніцарчук, Максим Шинкаренко та Олексій Тищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  $3 млрд може отримати Україна від МВФ в рамках третього траншу кредиту
  Наступний матеріал
  КС: Постанова ВР про вибори Президента 25 жовтня - неконституційна
  Теги:
  Loading...