5.ua

Відповідь Глазьєву: Росія вже порушила 2 статті договору про дружбу [відео]

  За його словами, Росія перебирає контракти на поставки військової техніки, а також веде переговори з організацією Азійсько-Тихоокеанського співробітництва зі створення зони вільної торгівлі, що в свою чергу може завдати шкоди економічним інтересам України.

  "Глазьєв посилається на статтю 13 договору про дружбу і співробітництво між Україною та Росією, ратифіковану в 1998 році. В цій статті йде мова про "потенційну економічну шкоду". Так ось, за такою логікою, Україна також могла б мати претензії до Росії, умовно через те, що Росія перебирає контракти, скажімо, на військову техніку, (...) туркменський газ. Або Росія веде переговориз організацією Азійсько-Тихоокеанського співробітництва зі створення зони вільної торгівлі. Ми ж можемо так само сказати: Панове, це несе потенційну шкоду Україні",- заявив Лубківський.

  "Але забувають про ще одну статтю цього договору (ст.3*,- ред), де обидві держави мають суверенне право визначати долю, а крім того - вони уникатимуть економічного тиску і шантажу",- сказав дипломат.

  Раніше радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що "підписуючи угоду про асоціацію з ЄС, керівництво України порушить ст.13 договору про дружбу з Росією", натякнувши на можливість припинення дії договору. "Ми будемо змушені всі питання починати спочатку, включаючи питання про кордони",- заявив Глазьєв. 

  *ДОВІДКА: Ст.3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією: 

  "Високі Договірні Сторони будують відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або загрози силою, включаючи економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права". [Офіційне джерело]

  Попередній матеріал
  У Львові відзначили річницю створення ЗУНР
  Наступний матеріал
  Янукович погодився на вимоги МВФ