Верховний Суд поставив крапку в "газовій справі" Тимошенко

  У вівторок, 24 червня захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко отримав на руки рішення Верховного Суду України, яке було ухвалено повним складом суду (42 судді) на спільному засіданні всіх палат. Про це повідомляє прес-служба "Батьківщини".


  "Верховний Суд у повному cкладі на своєму засіданні із застосуванням рішення Європейського суду з прав людини визнав нарешті те, що упродовж трьох років визнавала міжнародна і європейська спільнота, політики і правники, що в 2009 році Юлія Тимошенко жодних злочинів не вчиняла", - наголосив адвокат на брифінгу, демонструючи рішення ВСУ, підписане всіма суддями ВСУ і ухвалене на підставі рішення Європейського суду з прав людини, який визнав незаконним арешт Юлії Тимошенко і встановив, що суддя Кіреєв, слухаючи справу Тимошенко, діяв всупереч закону, свавільно та упереджено.

  За його словами, Верховний Суд України встановив, що Юлія Тимошенко, як прем'єр-міністр, діяла законно та не вчиняла ніякого злочину під час укладання НАК "Нафтогаз України" та РАО "Газпром" газових контрактів. У її діях не було навіть натяку на перевищення службових повноважень, а відтак газова справа закрита через відсутність не те що складу, а події злочину.

  Власенко процитував рішення ВСУ, у якому зазначається, що "...Кабінет міністрів України не наділений повноваженнями затверджувати директиви суб'єктам господарської діяльності на ведення переговорів та укладання контрактів. А тому видання Тимошенко Ю.В. директиви для делегації НАК "Нафтогаз України" щодо укладання контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-19 рр. не може розцінюватися як перевищення влади та службових повноважень. Виходячи з положень норм закону, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність у даній кримінальній справі події злочину, передбаченої ст. 365 КК України".

  Захисник підкреслив, що рішення Верховного Суду зайвий раз підтвердило, що переслідування Юлії Тимошенко не мало під собою юридичних підстав, а відтак було політично мотивованим.

  "Нарешті поставлена жирна крапка в "газовій справі" Юлії Тимошенко. Підкреслюю, усім складом Верховного Суду України і таким чином визнано, що все те, що відбувалося з Юлією Тимошенко упродовж трьох років, було нічим іншим, як політичними репресіями та політично мотивованою пропагандою з метою знищення основного опозиційного політика - Юлії Володимирівни Тимошенко", - заявив він.

  Також адвокат назвав пропагандою та брехнею заяви попереднього режиму про те, що Україна начебто платить найвищу в Європі ціну.

  "Ні про яку найвищу ціну ми говорити не можемо", - наголосив адвокат, додавши, що газові контракти, укладені у 2009 році, були типовими для всіх країн Європи.
  Попередній матеріал
  Рівень безробіття в Севастополі досяг 30% - громадський активіст
  Наступний матеріал
  28 червня в Києві відбудеться етап Кубка Європи з тріатлону